Orszak Trzech Króli w Lubaczowie wyruszył z dwóch miejsc. Wszyscy spotkali się na Rynku, gdzie mędrcy pokłonili się małemu Jezusowi.
W tym roku orszak rozpoczął się w dwóch miejscach. O g. 10.30 w kościele św. Karola Boromeusza została odprawiona msza św. z Trzema Królami, po której przedstawiono inscenizację spotkania trzech mędrców. Pół godziny później rozpoczęła się msza św. z udziałem Świętej Rodziny w konkatedrze.
W południe wszyscy spotkali się na Rynku, gdzie Trzej Królowie pokłonili się małemu Jezuskowi. Dzieci przedstawiły program artystyczny, a życzenia wszystkim mieszkańcom złożył burmistrz Krzysztof Szpyt. – Dzisiaj obok Trzech Króli pojawiło się więcej monarchów, ale najważniejszy jest ten, który jest tutaj z nami, który nie ma ani berła, ani korony. Niech On nas prowadzi przez nowy 2017 rok – powiedział.
Był czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń oraz kolędowanie. Nie zabrakło też poczęstunku. Na uroczystości obecny był również bp Marian Buczek, urodzony w Cieszanowie, a pracujący w diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze