Reklama

Trzej Królowie spotkali Jezusa w Rynku

09/01/2017 17:00

Orszak Trzech Króli w Lubaczowie wyruszył z dwóch miejsc. Wszyscy spotkali się na Rynku, gdzie mędrcy pokłonili się małemu Jezusowi.

W tym roku orszak rozpoczął się w dwóch miejscach. O g. 10.30 w kościele św. Karola Boromeusza została odprawiona msza św. z Trzema Królami, po której przedstawiono inscenizację spotkania trzech mędrców. Pół godziny później rozpoczęła się msza św. z udziałem Świętej Rodziny w konkatedrze.

W południe wszyscy spotkali się na Rynku, gdzie Trzej Królowie pokłonili się małemu Jezuskowi. Dzieci przedstawiły program artystyczny, a życzenia wszystkim mieszkańcom złożył burmistrz Krzysztof Szpyt. – Dzisiaj obok Trzech Króli pojawiło się więcej monarchów, ale najważniejszy jest ten, który jest tutaj z nami, który nie ma ani berła, ani korony. Niech On nas prowadzi przez nowy 2017 rok – powiedział.

Był czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń oraz kolędowanie. Nie zabrakło też poczęstunku. Na uroczystości obecny był również bp Marian Buczek, urodzony w Cieszanowie, a pracujący w diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama