Prezydent Przemyśla, tutejsza Rada Miejska oraz dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają do udziału w obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
11 bm. o godzinie 10 w bazylice archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, kompanii honorowej Wojska Polskiego, Archidiecezjalnego Chóru „Magnificat” oraz Salezjańskiej Orkiestry Dętej „Augustino”. Po jej zakończeniu nastąpi przemarsz przed pomnik Orląt Przemyskich. Po drodze nastąpi złożenie kwiatów przy popiersiu i tablicy poświęconych marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przed monumentem Orląt odbędzie się śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy to piszą POLACY?????Poziom tragiczny.
Proszę o uzasadnienie faktu połączenia rocznicy odzyskania niepodległości z oprawą kościelną w postaci mszy, pocztów sztandarowych w kościele i kompani reprezentacyjnej WP czy władz samorządowych. Dlaczego nie ma rozdziału kościoła od państwa mimo że jest taki zapis w konstytucji? Przecież kościół , zwłaszcza wyższe duchowieństwo zapisało się negatywnie w historii państwa, przyczyniło się do jego upadku, w trakcie rozbiorów włącznie z papieżem wzywało do posłuszeństwa obcych monarchom, jawnie byli przeciwko powstaniom, za co lud warszawski powiesił kilku biskupów na latarniach. Zacznijcie mówić to co mówił T.Kościuszko, bez tego nasze państwo zawsze będzie słabe i zagrożone.Najwyższy czas skończyć w tym połączeniem państwa i kościoła. Niech to co się dzieje obecnie w naszej polityce, wpływie kleru na wszystko wokół będzie ostrzeżeniem.
Przepraszam z kim te dzieci na pomniku wlaczyły ?Bo na monumencie ani słowa na temat . Czy one walczyły z Niemcami , Austriakami , Rosjanami czy może kosmitami . Dlaczgo na pomniku ani słowa . Czy to temat tabu w ty miasteczku . Że nie wolno napisać z kim te dzieci walczyły o Przemyśl , czy Przemyśl jest jeszce w Polsce czy już nie .
Zawsze mnie uczono,ze to co sie napisze trzeba samemu przeczytac i sie zastanowic.Widze,ze przeczytanie i zastanowienie nastapiło po moim wpisie.
Czy to piszą POLACY?????Poziom tragiczny.
Proszę o uzasadnienie faktu połączenia rocznicy odzyskania niepodległości z oprawą kościelną w postaci mszy, pocztów sztandarowych w kościele i kompani reprezentacyjnej WP czy władz samorządowych. Dlaczego nie ma rozdziału kościoła od państwa mimo że jest taki zapis w konstytucji? Przecież kościół , zwłaszcza wyższe duchowieństwo zapisało się negatywnie w historii państwa, przyczyniło się do jego upadku, w trakcie rozbiorów włącznie z papieżem wzywało do posłuszeństwa obcych monarchom, jawnie byli przeciwko powstaniom, za co lud warszawski powiesił kilku biskupów na latarniach. Zacznijcie mówić to co mówił T.Kościuszko, bez tego nasze państwo zawsze będzie słabe i zagrożone.Najwyższy czas skończyć w tym połączeniem państwa i kościoła. Niech to co się dzieje obecnie w naszej polityce, wpływie kleru na wszystko wokół będzie ostrzeżeniem.
Przepraszam z kim te dzieci na pomniku wlaczyły ?Bo na monumencie ani słowa na temat . Czy one walczyły z Niemcami , Austriakami , Rosjanami czy może kosmitami . Dlaczgo na pomniku ani słowa . Czy to temat tabu w ty miasteczku . Że nie wolno napisać z kim te dzieci walczyły o Przemyśl , czy Przemyśl jest jeszce w Polsce czy już nie .