Reklama

Uciekli do lasu przed burzą. Ćwiczenia służb [ZDJĘCIA]


W Sielnicy w gminie Dubiecko odbyły się ćwiczenia związane z wystąpieniem zdarzenia kryzysowego. Nadano im kryptonim „Sielnica 2026”. We wspólnych działaniach wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej oraz żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Ćwiczenia były realizowane przez żołnierzy z 201. Batalionu Obrony Pogranicza przemyskiej brygady. Ich celem było przetestowanie współpracy w zakresie reagowania na zdarzenia niestandardowe w obszarze wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Wspólne działania wszystkich służb rozpoczęły się w rejonie mostu na rzece San
w Sielnicy. Zgodnie ze scenariuszem ćwiczenia nad brzegiem rzeki San zlokalizowany został obóz harcerski. W wyniku nagłej burzy poziom rzeki uległ podniesieniu, co spowodowało ucieczkę uczestników obozu do lasu. Po rozpoznaniu sytuacji kierujący akcją ratowniczą przedstawiciel straży pożarnej zwrócił się do Wojsk Obrony Terytorialnej z prośbą o wsparcie akcji poszukiwawczej młodzieży rozproszonej w kompleksie leśnym oraz budowy z worków z piaskiem umocnień przeciwpowodziowych...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 59% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/04/2026 19:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama