W Sielnicy w gminie Dubiecko odbyły się ćwiczenia związane z wystąpieniem zdarzenia kryzysowego. Nadano im kryptonim „Sielnica 2026”. We wspólnych działaniach wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej oraz żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Ćwiczenia były realizowane przez żołnierzy z 201. Batalionu Obrony Pogranicza przemyskiej brygady. Ich celem było przetestowanie współpracy w zakresie reagowania na zdarzenia niestandardowe w obszarze wystąpienia sytuacji kryzysowych.
Wspólne działania wszystkich służb rozpoczęły się w rejonie mostu na rzece San
w Sielnicy. Zgodnie ze scenariuszem ćwiczenia nad brzegiem rzeki San zlokalizowany został obóz harcerski. W wyniku nagłej burzy poziom rzeki uległ podniesieniu, co spowodowało ucieczkę uczestników obozu do lasu. Po rozpoznaniu sytuacji kierujący akcją ratowniczą przedstawiciel straży pożarnej zwrócił się do Wojsk Obrony Terytorialnej z prośbą o wsparcie akcji poszukiwawczej młodzieży rozproszonej w kompleksie leśnym oraz budowy z worków z piaskiem umocnień przeciwpowodziowych...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 59% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze