Reklama

Uczcili 71. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego

03/08/2015 08:16

Jarosław i tym razem nie zapomniał o 71. już rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

– Minęła godzina 17, „Godzina W,” godzina wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie Warszawskie to 63 dni walki, chwały, męczeństwa. Nie możemy i nie chcemy przejść obojętnie obok tego wydarzenia, dlatego jesteśmy tutaj dzisiaj. Mimo, że to dramatyczne wydarzenie to jednak dzisiaj gdy patrzę na was to w sercu rośnie radość, bo po raz pierwszy udało nam się zebrać tak dużą grupę osób. Ci bohaterzy sprzed 71 lat wzywają nas byśmy byli bohaterami dnia dzisiejszego, byśmy pamiętali o ich ofierze, o ich męczeństwie i przelanej krwi – przemawiał ksiądz Prałat Marian Bocho podczas uroczystości z okazji Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jarosławskie obchody rozpoczęły się 1 sierpnia o godzinie 17.00, czyli tzw. „Godzinie W” apelem poległych przy Pomniku Bohaterów  i  Ofiar II Wojny Światowej przed Kolegiatą. 


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości