Jarosław i tym razem nie zapomniał o 71. już rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
– Minęła godzina 17, „Godzina W,” godzina wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie Warszawskie to 63 dni walki, chwały, męczeństwa. Nie możemy i nie chcemy przejść obojętnie obok tego wydarzenia, dlatego jesteśmy tutaj dzisiaj. Mimo, że to dramatyczne wydarzenie to jednak dzisiaj gdy patrzę na was to w sercu rośnie radość, bo po raz pierwszy udało nam się zebrać tak dużą grupę osób. Ci bohaterzy sprzed 71 lat wzywają nas byśmy byli bohaterami dnia dzisiejszego, byśmy pamiętali o ich ofierze, o ich męczeństwie i przelanej krwi – przemawiał ksiądz Prałat Marian Bocho podczas uroczystości z okazji Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Jarosławskie obchody rozpoczęły się 1 sierpnia o godzinie 17.00, czyli tzw. „Godzinie W” apelem poległych przy Pomniku Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej przed Kolegiatą.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze