Reklama

Uczcili swojego patrona [GALERIA]

21/10/2016 20:36

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Krównikach uroczyście obchodził XVI Dzień Papieski – organizowany, aby uczcić postać papieża Polaka i przybliżać jego nauczanie.

Na program złożyły się: msza św., montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów i absolwentów, aukcja prac uczniów Zespołu Szkół w Krównikach na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (FDNT) oraz poczęstunek.

Placówka co roku[paywall] wspomaga FDNT, kładąc jednocześnie nacisk na przedsięwzięcia o charakterze duchowym, intelektualnym i artystycznym.

– Mottem naszej pracy wychowawczej są słowa patrona naszej szkoły: „być nie tylko z drugimi, ale dla drugich”. Stale uczymy się naszego patrona i zgłębiamy jego nauczanie. Nosić imię Jana Pawła II to wielki zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie i wyzwanie. Próbujemy temu sprostać każdego dnia – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Beata Cichocka.

– Podjęta przez nas inicjatywa jest odpowiedzią na wołanie Jana Pawła II o nową wyobraźnię miłosierdzia – dodała przedstawicielka uczniów, witając przybyłych gości.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama