Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Krównikach uroczyście obchodził XVI Dzień Papieski – organizowany, aby uczcić postać papieża Polaka i przybliżać jego nauczanie.
Na program złożyły się: msza św., montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów i absolwentów, aukcja prac uczniów Zespołu Szkół w Krównikach na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (FDNT) oraz poczęstunek.
Placówka co roku[paywall] wspomaga FDNT, kładąc jednocześnie nacisk na przedsięwzięcia o charakterze duchowym, intelektualnym i artystycznym.
– Mottem naszej pracy wychowawczej są słowa patrona naszej szkoły: „być nie tylko z drugimi, ale dla drugich”. Stale uczymy się naszego patrona i zgłębiamy jego nauczanie. Nosić imię Jana Pawła II to wielki zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie i wyzwanie. Próbujemy temu sprostać każdego dnia – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Beata Cichocka.
– Podjęta przez nas inicjatywa jest odpowiedzią na wołanie Jana Pawła II o nową wyobraźnię miłosierdzia – dodała przedstawicielka uczniów, witając przybyłych gości.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze