Prawdziwie obywatelską postawą wykazał się kierowca zatrudniony w jarosławskim PKS-ie. W autobusie, który prowadził, znalazł portfel z dokumentami i pokaźną kwotą pieniędzy. Miejsca na kalkulacje nie było. Zguba wróciła do właściciela.
Na obsługiwanej przez jarosławski PKS linii Ustrzyki Dolne – Zatwarnica 27 sierpnia jeden z podróżnych, w autobusie kursującym na tej bieszczadzkiej trasie, zgubił portfel, a wraz z nim[paywall] dokumenty i kilkanaście tysięcy złotych. Pasażer miał także sporo szczęścia. – Wykonałem już dwa kursy, wręcz dziwne, że tych pieniędzy w międzyczasie nikt nie skubnął. Na szczęście portfel wpadł w trudno dostępne miejsce – opowiada Janusz Czaban, który tego dnia obsługiwał linię.
Jak dodaje, zguba przejechała z nim sporo kilometrów. Jako że zagubienie zgłoszono dopiero dzień po zdarzeniu, najpierw „przenocowała” w autobusie, potem kierowca wykonał dwa kursy: z Zatwarnicy do Ustrzyk Dolnych i z Ustrzyk do Przemyśla. – Właśnie w Przemyślu zadzwonił kierownik z informacją, że tam w busiku chłopak zgubił dokumenty – relacjonuje kierowca. – Zaczęliśmy szukać, chłopakowi się wprawdzie pomyliła strona, kiedy dawał wskazówki, gdzie szukać, ale udało się odnaleźć i pieniądze, i dokumenty – wspomina. Portfel z dokumentami i całą kwotą natychmiast wróciły do właściciela. Sporo było miłych słów, podziękowań. – Facet zachował się naprawdę godnie – opowiada pan Janusz. – A i jeszcze zaproszenie dostałem do Mediolanu, jakbym był, mam go odwiedzić, bo tam właśnie mieszka – uzupełnia z uśmiechem.
Jak sam przyznaje, kierowcą jest od 2001 roku, zdarzało mu się znajdować drobniaki w autobusie po zjeździe na bazę. – Ludzie gubią po 5, 10 złotych, zdarzały się telefony, ale żeby taką kwotę zapodziać? To mi się jeszcze nie zdarzyło – puentuje. Postawę pana Janusza Czabana warto promować. Wszak mógł znaleźć pusty portfel, a pieniądze potraktować jako bonus za ciężką pracę. Na szczęście nie miał wątpliwości, jak należy postąpić, pokaźną kwotę zwrócił, a my dzięki niemu możemy stwierdzić, że są jeszcze na świecie naprawdę uczciwi ludzie. Panie Januszu, gratulujemy postawy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Szacunek dla znalazcy