Reklama

Uczczą pamięć ofiar Sybiru

16/09/2015 18:36

17 bm. w Przemyślu odbędą się obchody 76. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczystości organizują: prezydent Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl i tutejszy Związek Sybiraków.

Godz. 16 msza święta w bazylice archikatedralnej w intencji ofiar sowieckiej agresji oraz zmarłych i żyjących Sybiraków z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry. Po niej nastąpi wręczenie odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny Związku Sybiraków.

Godz. 17.30 uroczystość patriotyczna na Cmentarzu Wojskowym przy Grobie Katyńskim z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i orkiestry.

Dla uczestników uroczystości zostaną podstawione autobusy MZK przy ul. Grodzkiej.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama