Reklama

Uczniowie „Elektronika” mają wielkie serca. 2. edycja „Komórkomanii” zakończona sukcesem! [ZDJECIA]

Już drugi raz uczniowie przemyskiego „Elektronika” pokazali, że są gotowi nieść pomoc innym. Wczoraj, 25 marca, w szkole odbyła się kolejna udana edycja akcji #Komórkomania, połączona z kiermaszem słodkości, z którego dochód przekazany zostanie Fundacji DKMS, której misją jest walka z nowotworami krwi i edukowanie w tym zakresie.

Dzięki zaangażowaniu i otwartości uczniów udało się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców Fundacji DKMS 25 osób gotowych pomóc chorym na nowotwory krwi, co stanowi bardzo dobry wynik. Tym samym ZSTiO w Przemyślu po raz drugi otrzymał zaszczytne miano „Szkoły z życiem”.

Podczas akcji, której koordynatorką jest nauczycielka Barbara Fedak-Nowak, uczniowie – przed podjęciem odważnej decyzji i pobraniem wymazu z jamy ustnej – wyposażeni zostali też w wiedzę na temat działań DKMS i samej procedury pobierania szpiku bądź krwiotwórczych komórek macierzystych, która może, choć nie musi, być kolejnym etapem w procesie pomagania. Idea uczniom „Elektronika” jest szczególnie bliska, w swoim najbliższym otoczeniu mają dwójkę uczniów, którzy zmagają się z nowotworami krwi, być może właśnie dlatego tak chętnie angażują się w inicjatywy mogące być dla innych szansą na powrót do zdrowia.

Reklama

Szerzej na temat akcji i motywacji uczniów w kolejnym, papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/03/2025 13:49
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama