Już drugi raz uczniowie przemyskiego „Elektronika” pokazali, że są gotowi nieść pomoc innym. Wczoraj, 25 marca, w szkole odbyła się kolejna udana edycja akcji #Komórkomania, połączona z kiermaszem słodkości, z którego dochód przekazany zostanie Fundacji DKMS, której misją jest walka z nowotworami krwi i edukowanie w tym zakresie.
Dzięki zaangażowaniu i otwartości uczniów udało się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców Fundacji DKMS 25 osób gotowych pomóc chorym na nowotwory krwi, co stanowi bardzo dobry wynik. Tym samym ZSTiO w Przemyślu po raz drugi otrzymał zaszczytne miano „Szkoły z życiem”.
Podczas akcji, której koordynatorką jest nauczycielka Barbara Fedak-Nowak, uczniowie – przed podjęciem odważnej decyzji i pobraniem wymazu z jamy ustnej – wyposażeni zostali też w wiedzę na temat działań DKMS i samej procedury pobierania szpiku bądź krwiotwórczych komórek macierzystych, która może, choć nie musi, być kolejnym etapem w procesie pomagania. Idea uczniom „Elektronika” jest szczególnie bliska, w swoim najbliższym otoczeniu mają dwójkę uczniów, którzy zmagają się z nowotworami krwi, być może właśnie dlatego tak chętnie angażują się w inicjatywy mogące być dla innych szansą na powrót do zdrowia.
Szerzej na temat akcji i motywacji uczniów w kolejnym, papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze