Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu spotkali się w Pałacu Prezydenckim z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą. To wyróżnienie za udział w konkursie „Na 100-lecie niepodległości – Modlitwa za Ojczyznę”.
Uczniowie „jedenastki” zostali wyróżnieni za[paywall] największą liczbę prac nadesłanych z jednej placówki. Podczas wizyty zwiedzili Pałac Prezydencki, a małżonka prezydenta opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach odbywających się w siedzibie głowy państwa oraz przeznaczeniu poszczególnych sal. Wcześniej w kaplicy uczestnicy spotkania wzięli udział w mszy świętej, której liturgię przygotowali przemyscy uczniowie. Na zakończenie wizyty młodzież zaprosiła pierwszą damę do Przemyśla na koncert „Przemyskie dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II”, który odbędzie się w październiku.
Konkurs „Na 100-lecie niepodległości – Modlitwa za Ojczyznę” zorganizował tygodnik Niedziela, a patronat nad nim objął prezydent RP. Wpłynęło na niego dwa tysiące tekstów w kategoriach „Dzieci”, „Młodzież” i „Dorośli”. Zgłoszenia nadesłano także z: USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Ukrainy i Białorusi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze