23 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. H. Kołłątaja w Przeworsku odbyły się obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W spotkaniu wzięli udział również kombatanci.
Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Bogdan Sebzda, który powitał zaproszonych gości. – Jest dla nas wielkim honorem i zaszczytem, że możemy uczestniczyć w takich wydarzeniach, jak dzisiaj, na których spotykamy bohaterów tamtych dni – podkreślił[paywall].
Dyrektor przybliżył młodzieży postać przeworszczanina gen. bryg. Jana Chmurowicza. Podczas spotkania zastępca prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Okręgu w Przemyślu por. Julian Kamycki przyjął do organizacji jako honorowego członka burmistrza Przeworska Leszka Kisiela. Kombatancki krzyż pamiątkowy „Zwycięzcom 1945” otrzymali: dyrektor SPZOZ w Przeworsku Józef Więcław, prezes Banku Spółdzielczego w Przeworsku Józefa Kozłowska oraz dyrektor SP2 Bogdan Sebzda, natomiast naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Przeworsku Jan Śliwa został odznaczony krzyżem „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”.
– Istotne jest to, że dajemy przykład młodzieży, a państwo, swoimi czynami, swoją walką daliście ten przykład wiele lat temu, za co wam bardzo serdecznie dziękujemy – w imieniu wszystkich wyróżnionych zwrócił się do kombatantów burmistrz Leszek Kisiel.
– Dokąd ta szkoła istnieje, dokąd w tej szkole są uczniowie, nauczyciele i dyrekcja, nigdy nie zapomnimy tego, co osiągnęliście swoją walką, swoim trudem i swoim wysiłkiem. Będziemy zawsze mieć na uwadze trzy słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna i nigdy tego nie zapomnimy – powiedział Bogdan Sebzda. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program słowno-muzyczny, który nawiązywał do poruszających wydarzeń z okresu II wojny światowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze