Około 50 osób – uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach w gminie Medyka – wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. – W tej akcji uczestniczą różne instytucje z całej Polski, między innymi strażacy, policja Straż Graniczna czy wojsko. Tysiące szkół. Moja jest w niej już od siedmiu lat – powiedziała nauczycielka z SP w Siedliskach, członkini Pokojowego Patrolu WOŚP Małgorzata Stec.
Akcję organizuje i jej patronuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Na naszym terenie alfą i omegą tej absolutnie wyjątkowej inicjatywy jest Małgorzata Stec, nauczycielka z SP w Siedliskach, członkini Pokojowego Patrolu WOŚP.
Przedsięwzięcie odbyło się dokładnie Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca, czyli 16 października br. Z okazji tego święta WOŚP – już po raz 7. – zorganizowała ogólnopolskie bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W br. do projektu zgłosiło się aż 1 tys. 320 instytucji z całego kraju, a łączna liczba uczestników sięgnęła ok. 150 tys. osób...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 77% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze