Reklama

Uczyli się, jak ratować życie. Kolejna edycja absolutnie wyjątkowej akcji


Około 50 osób – uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach w gminie Medyka – wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. – W tej akcji uczestniczą różne instytucje z całej Polski, między innymi strażacy, policja Straż Graniczna czy wojsko. Tysiące szkół. Moja jest w niej już od siedmiu lat – powiedziała nauczycielka z SP w Siedliskach, członkini Pokojowego Patrolu WOŚP Małgorzata Stec.


Akcję organizuje i jej patronuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Na naszym terenie alfą i omegą tej absolutnie wyjątkowej inicjatywy jest Małgorzata Stec, nauczycielka z SP w Siedliskach, członkini Pokojowego Patrolu WOŚP.

Przedsięwzięcie odbyło się dokładnie Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca, czyli 16 października br. Z okazji tego święta WOŚP – już po raz 7. – zorganizowała ogólnopolskie bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W br. do projektu zgłosiło się aż 1 tys. 320 instytucji z całego kraju, a łączna liczba uczestników sięgnęła ok. 150 tys. osób...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 77% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/10/2025 13:09
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama