Dzięki własnej pomysłowości, pracowitości i determinacji uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Kaszycach wyjechali na wymarzoną wycieczkę. Marzyli o Dniu Dziecka we wrześniu i się doczekali. Udało się za sprawą crowdfundingu.
Jak informuje Wikipedia, „crowdfunding” to forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Przedsięwzięcie jest w takim przypadku finansowane poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat. Szóstoklasiści z Kaszyc od marca br. czynili starania, by pozyskać pieniądze na wyjazd. W pierwszej kolejności na lekcjach wychowawczych dowiedzieli się, na czym polega crowdfunding , jakie daje możliwości i po uzyskaniu aprobaty rodziców i szkoły przystąpili do zaplanowania przedsięwzięcia. Na początku za cel obrali sobie wycieczkę edukacyjną. Marzyli o wyjeździe do Krakowa. Ustalili atrakcje do zwiedzenia i kosztorys wyprawy.[paywall] Potem, dzięki wsparciu szkoły, rodziców, portalu Pomagam.pl i wychowawczyni Jolanty Rabczak przygotowali materiały promocyjne projektu i przystąpili do zbiórki funduszy na wyjazd. Na portalu Pomagam.pl oraz za pośrednictwem rady rodziców od lipca do września projekt wsparło ponad 60 darczyńców, dzięki którym możliwe było zrealizowanie dwudniowej, wymarzonej wycieczki. Żeby poznać jak najwięcej nowych miejsc, uczniowie zrezygnowali z gotowych ofert biur turystycznych i sami zaplanowali: transport, trasę wycieczki, miejsca do odwiedzenia i miejsca noclegowe. 22 i 23 września br. odbył się ich wymarzony „Wrześniowy Dzień Dziecka”.
Pierwszego dnia zwiedzili kopalnię soli w Wieliczce, łącznie ztrasą górniczą. Potem wyjechali pod Wawel. Zwiedzili podziemia krakowskiego Rynku.
– Szóstoklasistów muzeum nie nudziło. Zwłaszcza że to muzeum interaktywne, w którym w sposób atrakcyjny przedstawiona jest legenda o Kraku oraz historia Krakowa i Polski. Po południu przyszedł czas na rozrywkę w Parku Wodnym w Krakowie – opowiedziała wychowawczyni klasy J. Rabczak.
Na nocleg udali się do malowniczej miejscowości Kacwin na samym krańcu Polski –malowniczym Spiszu. Drugiego dnia odwiedzili zamek Dunajec w Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim,uczestniczyli w rejsie po Zalewie Czorsztyńskim z pięknymi widokami na Pieniński Park Narodowy, zajrzeli do Sromowiec, Niżnego i Szczawnicy. Na koniec wybrali się na wycieczkę rowerową do Pienińskiego Parku Narodowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie byłoby spełnionych marzeń gdyby nie Wspaniali Ludzie dzięki którym udało się je zrealizować.Jan ,Magda i DorotaPan Tomasz Zając Dyrektor Media Markt Pani Joanna OrnochPani Danuta TraczPan Mateusz ukasikgoof :)Pan Leszek GradowskiPan Mariusz StadnikPan Rafał LizunPani Teresa Oczkoś Pani Magdalena SerokaPani Anna BawołPani Monika JasińskaPan Bogusław Słabicki Wójt Gminy OrłyPani Ela AdamówPani Agata Flisiak-GdulaPan Marek JuchaPan Krzysztof Gromulski Pan Konrad Dobrowolski Pani Anna StępieńPani Renata Łaskarzewska Dyrektor SP KaszycePan Andrzej SzurekPani Anna BiałobrzeskaNiepubliczne Gimnazjum Morawa z PrzemyślaPan Sylwester Kołcz Pan Tomasz BandrowiczPan Antek ŁozińskiPan Mariusz BodziochPan Bolesław Błażkowski Pani Magdalena WotaPani Justyna JanczakPani Bernarda Fic-GłowaczPan Wojciech SzpakPani Anna Kubicka -Hotel Arłamów Pan Paweł WiktorPani Beata i Dariusz SokółPan Tomasz KicmanPan Piotr BaczaPan Piotr OlszewskiPan Waldemar OlszewskiPani Anna TomczykPani Kamila GłębockaPani Agnieszka Sidor Pani Anna MiksaPani Dominika Izworska Pan Jurek Jur CzasPani Magdalena Praczyńska-JanikPan Krzysztof Krasucki wraz z pracownikami Firmy PKP Cargo w ŻurawicyPani Ewa i Stanisław SzelechPan Marek Kuźmiński -Naczelny Dyrektor POLCARGO MedykaPan Marek Kawiński- Odlewnia KAWMET w OrłachPani Jolanta i Krzysztof Parlicki Pan Zdzisław Zub Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w ŻurawicyPani Annie Kubik Nieckarz z Portu Lotniczego Rzeszów -Jasionka Dziękujemy!
Dziękujemy Panu Dariuszowi Soch z Firmy Handlowo-Usługowej z Przemyśla .
Nie byłoby spełnionych marzeń gdyby nie Wspaniali Ludzie dzięki którym udało się je zrealizować.Jan ,Magda i DorotaPan Tomasz Zając Dyrektor Media Markt Pani Joanna OrnochPani Danuta TraczPan Mateusz ukasikgoof :)Pan Leszek GradowskiPan Mariusz StadnikPan Rafał LizunPani Teresa Oczkoś Pani Magdalena SerokaPani Anna BawołPani Monika JasińskaPan Bogusław Słabicki Wójt Gminy OrłyPani Ela AdamówPani Agata Flisiak-GdulaPan Marek JuchaPan Krzysztof Gromulski Pan Konrad Dobrowolski Pani Anna StępieńPani Renata Łaskarzewska Dyrektor SP KaszycePan Andrzej SzurekPani Anna BiałobrzeskaNiepubliczne Gimnazjum Morawa z PrzemyślaPan Sylwester Kołcz Pan Tomasz BandrowiczPan Antek ŁozińskiPan Mariusz BodziochPan Bolesław Błażkowski Pani Magdalena WotaPani Justyna JanczakPani Bernarda Fic-GłowaczPan Wojciech SzpakPani Anna Kubicka -Hotel Arłamów Pan Paweł WiktorPani Beata i Dariusz SokółPan Tomasz KicmanPan Piotr BaczaPan Piotr OlszewskiPan Waldemar OlszewskiPani Anna TomczykPani Kamila GłębockaPani Agnieszka Sidor Pani Anna MiksaPani Dominika Izworska Pan Jurek Jur CzasPani Magdalena Praczyńska-JanikPan Krzysztof Krasucki wraz z pracownikami Firmy PKP Cargo w ŻurawicyPani Ewa i Stanisław SzelechPan Marek Kuźmiński -Naczelny Dyrektor POLCARGO MedykaPan Marek Kawiński- Odlewnia KAWMET w OrłachPani Jolanta i Krzysztof Parlicki Pan Zdzisław Zub Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w ŻurawicyPani Annie Kubik Nieckarz z Portu Lotniczego Rzeszów -Jasionka Dziękujemy!
Dziękujemy Panu Dariuszowi Soch z Firmy Handlowo-Usługowej z Przemyśla .