Reklama

Udana rewitalizacja złoża gazu

15/08/2018 12:30

– Sukcesem zakończyła się intensyfikacja produkcji z odwiertu Przemyśl-49. Wkrótce PGNiG przystąpi do rewitalizacji kolejnych otworów na największym złożu gazu w Polsce – poinformowała firma.

– Wyniki badań geologicznych, które przeprowadziliśmy dwa lata temu, wskazują, że[paywall] w nieeksploatowanym dotąd horyzoncie VIIIa znajdują się duże zasoby gazu. Jednym ze sposobów, aby po nie sięgnąć, jest rewitalizacja już istniejących odwiertów. Wykorzystujemy do tego innowacyjne rozwiązania poprawiające efektywność wierceń – powiedział Piotr Woźniak, prezes Zarządu PGNiG SA. Kolejnym odwiertem poddanym rewitalizacji będzie Przemyśl-47, który został zlikwidowany w 2000 roku w związku ze spadkiem produkcji gazu. Przemyśl to największe złoże gazu ziemnego w Polsce. Zostało odkryte w 1958 r.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-08-15 13:10:49

    I dzięki temu podwyżka hahahhah ahhahahahha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama