60 lat pracy artystycznej stuknęło w tym roku Bronisławie Władysławie Wołowiec – założycielce zespołu Białoboczoki, poetce, animatorce kultury, strażniczce dawnego obyczaju. Z tej okazji przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalny samorząd wyprawili huczną imprezę.
Bronisława Władysława Wołowiec to bez dwóch zdań postać nietuzinkowa. Przede wszystkim od lat związana za tańcem i śpiewem ludowym. To dzięki jej staraniom powstał zespół „Białoboczoki” i to ona, jako kierowniczka, przez długie lata nadawała mu[paywall] kierunek i kształt, niestrudzenie wyszukując znajdujące się na granicy zapomnienia zwyczaje, obrzędy, pieśni i tańce ziemi przeworskiej i Podkarpacia. Ponadto Bronisława Władysława Wołowiec jest wielbicielką słowa, ma na koncie 4 tomiki poezji oraz monografię poświęconą historii Białobok. Jest także laureatką wielu odznaczeń i nagród, m.in. Złotego Krzyża Zasługi, odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej, odznaki Order Serca Matkom Wsi oraz Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za całokształt twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.
60-lecie pracy artystycznej pani Wołowiec świętowała 17 listopada br. Wydarzenie to przygotowało białobockie KGW, a pomieściła tamtejsza sala w Dziennym Domu „Senior – Wigor”. Hołd wytężonej pracy twórczej oddali przedstawiciele samorządów, m.in. starosta Jerzy Mazur, wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek oraz ludzie kultury, przyjaciele i współpracownicy nieodmienienie życzący jubilatce wielu sukcesów i dalszej długoletniej aktywności na niwie kultury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze