Reklama

Układają „Kilometry Dobra”

14/03/2015 19:09

Kampania „Kilometry Dobra” ruszyła w kraju 1 marca. W Jarosławiu zainaugurowano ją kilka dni później, spotkaniem przedszkolaków, które w środę (4.03) bawiły się w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji na spotkaniu Mała Miss i Mały Mister Ziemi Jarosławskiej. Akcja potrwa do 31 maja. Tego dnia uczestnicy zechcą pobić rekord Guinnessa, układając ciąg monet jednozłotowych.

– Nazwa  „Kilometry Dobra” jest symboliczna. „Kilometry”, bo jednym z celów kampanii jest ułożenie odcinka składającego się z monet jednozłotowych i pobicia rekordu Guinnessa. „Dobra”, ponieważ głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym. Wszystkie zebrane podczas niej pieniądze trafią do jarosławskiego klasztoru benedyktyńskiego z przeznaczeniem na remont zabytkowego budynku, który będzie Mikołajkowym Przedszkolem im. Jana Pawła II. Będzie się ono mieścić na terenie opactwa. Dlaczego w nazwie chcemy przywołać Jana Pawła II, to wszyscy wiemy. Ponieważ to on mówił, ile można zyskać, pomagając innym. Natomiast  „mikołajkowe”,  bo przedszkole powstanie na wzgórzu św. Mikołaja – wyjaśnia siostra Barbara, przeorysza jarosławskich benedyktynek.


fot.Roman Kijanka
Z przedszkolakami bawił się burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia razem z żoną i córką.

Reklama


fot.Roman Kijanka
„Kilometry Dobra” ruszyły. Na zdjęciu s. Barbara z uczestnikami spotkania dla przedszkolaków.

Głównym organizatorem jarosławskiej edycji kampanii jest klasztor ss. Benedyktynek. Ich akcja spotkała się z sympatią i poparciem miejscowych urzędów, szkół, grup muzycznych i teatralnych, harcerzy oraz firm i osób prywatnych. Wspierają ją: burmistrz Jarosławia starosta jarosławski, wójt gminy wiejskiej Jarosław oraz marszałek województwa podkarpackiego. Organizatorki mają nadzieję, że tak duże zainteresowanie przełoży się na pozyskanie wielu  darczyńców i  wolontariuszy, a to pozwoli na remont budynku i stworzenie w nim przedszkola. W Jarosławiu „Kilometry Dobra” ruszyły z przytupem. W środę wystartowały dzieci. Bawiąc się wspólnie ze starszymi kolegami z jarosławskich szkół i jedząc ciasteczka przygotowane przez adeptów kuchni z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących, zaczęły układać jednozłotówki w ciąg, który pod koniec maja ma być rekordowy. W sobotę w układanie rekordu włączyły się panie uczestniczące w maratonie fitness w hali sportowej MOSiR. 

Reklama

– Wiele szkół szykuje między innymi mecze, koncerty i kiermasze, podczas których wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek. W mieście będą się odbywały koncerty, spektakle teatralne, mecze i wiele atrakcji, podczas których będą zbierane złotówki. Chcemy pobić rekord Guinnessa, budując dobro i łącząc ludzi. Pokazać, ile można zdziałać, gdy ludzie się zjednoczą – zapewnia s. Barbara. Na pożegnanie zimy 20 marca, o g. 17 w Sali Lustrzanej kamienicy Attavantich w Jarosławiu będzie można obejrzeć Balladynę według tekstów Jeremiego Przybory oraz sztukę Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna Aleksandra Fredry. Każdy, kto chce się przyłączyć do akcji, powinien się skontaktować z koordynatorką kampanii Moniką Broszko. Wystarczy wysłać e-maila na adres monabr@o2.pl. Więcej o akcji można poczytać na stronach  www.zrob1malykrok lub na stronie ogólnopolskiej www.KilometryDobra.pl . „Kilometry Dobra w Jarosławiu” są też Facebooku.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama