Reklama

Ukradł alkohol z supermarketu, żeby... opłacić grzywnę

Obywatel Ukrainy ukradł alkohol o wartości ok. 150 złotych, by zapłacić grzywnę nałożoną na niego przez sąd za popełnione wcześniej wykroczenia drogowe. Teraz odsiaduje karę 5 dni pozbawienia wolności.

Koło południa 26 sierpnia policjanci ruchu drogowego zauważyli mężczyznę, który kierował rowerem po chodniku przy ul. Lwowskiej.

– W trakcie kontroli od obywatela Ukrainy wyczuwalna była woń alkoholu, dlatego został poddany badaniu na alkomacie. Okazało się, że jest w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto mężczyzna jechał na rowerze obok wyznaczonej drogi dla rowerów. 45-latek odmówił przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym sporządzony został wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Przemyślu. Sąd nałożył na mężczyznę karę grzywny – relacjonuje KMP Przemyśl.

Na tym jednak 45-latek nie skończył swoich spotkań z policjantami.

– W czwartek po godz. 9 w jednym z supermarketów przy ul.Lwowskiej ukradł różne wyroby alkoholowe o łącznej wartości 148,85 złotych. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku. W trakcie przesłuchania wyjaśnił, że skradziony alkohol chciał sprzedać, by uregulować zaległą grzywnę orzeczoną przez sąd, w związku z popełnionymi wykroczeniami w ruchu drogowym – informuje przemyska policja.

Reklama

Za kradzież sąd skazał mężczyznę na 5 dni aresztu.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ery - niezalogowany 2017-09-04 21:36:44

    Kara jak dla brata .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    obserwator - niezalogowany 2017-09-04 21:42:54

    Ciekawe  czy odda ukradziony alkohol lub pieniądze.  A tak posiedzi w polskim sanatorium 5 dni , poje lepiej niż ma w domu na Ukrainie , odpocznie , pogada z greko katolickim lub prawosławnym kapelanem  i będzie chwalić u siebie jak to w" Polskoj tiurmie dobrze".  No cóż takie czasy takie obyczaje , skazywanie na odpoczynek jest na raczej nagrodą niż prawdziwą karą. W/g mnie raczej wskazane jest karanie zw postaci nawiązki  tj. nieodpłatnej kilku tygodniowej pracy  np.w szpitalu , hospicjum lub sprzątając nasz brudny Przemyśl.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    adc - niezalogowany 2017-09-04 22:19:20

    Swojaka mieli karać toc to nie uchodzi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości