Reklama

Ukrainka wiozła prawie 600 litrów wina

05/05/2017 10:54

- Funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka w trakcie kontroli samochodu marki VW Transporter ujawnili 382 butelki wina (tj. 573 litry). Wino nie posiadało polskich znaków skarbowych akcyzy. Przewoziła je 34-letnia obywatelka Ukrainy. Oświadczyła, że wino kupiła we Włoszech i nie wiedziała, że jego przewóz jest objęty limitami ilościowymi. Wartość alkoholu oszacowano na kwotę 5730 zł – informuje Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału SG.

To trzeci w tym roku przypadek nielegalnego transportu wina ujawniony przez Straż Graniczną. Zgodnie z obowiązującymi na obszarze Unii Europejskiej przepisami towary objęte akcyzą podlegają limitom ilościowym. W przypadku wina przeznaczonego na własny użytek można przewozić go nie więcej niż 90 litrów, w tym, co najwyżej 60 litrów wina musującego.


fot.serwis BiOSG
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2017-05-05 23:54:59

    Niby "Wspólny Rynek " , czyli  eurokołchoz  , a limity istnieją  . Czyli jak u Wałęsy , " jestem "ZA," a nawet 'Przeciw".  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama