W niedzielę, 29 października, w Przemyślu odbędzie się II Bal Wszystkich Świętych. – Chcemy zrobić święty, radosny, Boży raban – zapowiadają organizatorzy.
Wszystko rozpocznie się o 12.30 mszą św. w kościele Ojców Franciszkanów. Po niej zaplanowana jest krótka katecheza multimedialna z zabawą i tańcem pt. „Chodź zrobimy wielki skok, aż do nieba hopsa hop”.
Chwilę później wszyscy ustawią się przed kościołem i w korowodzie ul. Franciszkańską przejdą na plac Niepodległości do pomnika św. Jana Pawła II. Tam będzie przejście przez „bramę nieba” i druga część balu. – Naszą zabawę zakończymy modlitwą do wszystkich świętych, prowadzoną przez dzieci – zapowiada Sławomir Jakubiec, lider Diakonii Tańca Uwielbienia, która jest organizatorem przedsięwzięcia.
– Zapraszamy wszystkich, którzy będą razem z nami, żeby przebrali się za swoich ulubionych świętych. Bardzo nam zależy, żeby przebierali się nie tylko najmłodsi, ale wszyscy – dodaje.
To druga edycja Balu Wszystkich Świętych. Rok temu inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Patronat honorowy objęli: metropolita przemyski abp Adam Szal i prezydent Przemyśla Robert Choma. Patronat medialny sprawuje "Życie Podkarpackie".
fot.Paweł Bugira
– Zapraszamy wszystkich, żeby przebrali się za swoich ulubionych świętych – zachęca Sławomir Jakubiec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Zajoby! We łbach wam się przewraca!