Reklama

Ulicą Franciszkańską przejdzie korowód świętych

22/10/2017 14:00

W niedzielę, 29 października, w Przemyślu odbędzie się II Bal Wszystkich Świętych. – Chcemy zrobić święty, radosny, Boży raban – zapowiadają organizatorzy.

Wszystko rozpocznie się o 12.30 mszą św. w kościele Ojców Franciszkanów. Po niej zaplanowana jest krótka katecheza multimedialna z zabawą i tańcem pt. „Chodź zrobimy wielki skok, aż do nieba hopsa hop”.

Chwilę później wszyscy ustawią się przed kościołem i w korowodzie ul. Franciszkańską przejdą na plac Niepodległości do pomnika św. Jana Pawła II. Tam będzie przejście przez „bramę nieba” i druga część balu. – Naszą zabawę zakończymy modlitwą do wszystkich świętych, prowadzoną przez dzieci – zapowiada Sławomir Jakubiec, lider Diakonii Tańca Uwielbienia, która jest organizatorem przedsięwzięcia.

Reklama

– Zapraszamy wszystkich, którzy będą razem z nami, żeby przebrali się za swoich ulubionych świętych. Bardzo nam zależy, żeby przebierali się nie tylko najmłodsi, ale wszyscy – dodaje.

To druga edycja Balu Wszystkich Świętych. Rok temu inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Patronat honorowy objęli: metropolita przemyski abp Adam Szal i prezydent Przemyśla Robert Choma. Patronat medialny sprawuje "Życie Podkarpackie".


fot.Paweł Bugira
– Zapraszamy wszystkich, żeby przebrali się za swoich ulubionych świętych – zachęca Sławomir Jakubiec.


pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2017-10-23 09:35:59

    Zajoby! We łbach wam się przewraca!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama