Reklama

Upamiętnili ofiary zbrodni wołyńskiej

15/07/2015 13:12

– Przez całe dziesięciolecia prawda o Rzezi Wołyńskiej była skrzętnie ukrywana. Dopiero w ostatnich latach, staraniem wielu ludzi, stowarzyszeń i organizacji zaczyna przebijać się do świadomości społeczeństwa – mówił starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

– I nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary! Nie można bowiem, w imię jakichkolwiek interesów politycznych czy gospodarczych, wypierać z narodowej pamięci tej strasznej zbrodni popełnionej na bezbronnych ludziach dlatego, że byli Polakami. Nie chcemy się mścić, chcemy godnie opłakiwać[paywall] naszych zmarłych i usłyszeć proste słowa „przepraszamy i żałujemy” – dodawał podczas uroczystości, która odbyła się w piątek, 10 lipca, na Starym Cmentarzu w Jarosławiu. Uczestnicy zgromadzili się przy tablicy upamiętniającej ludobójstwo dokonane przez ukraińskich nacjonalistów na polskiej ludności Kresów Południowo-Wschodnich. Kapelan garnizonu Jarosław ks. dr Tomasz Skupień odmówił modlitwę w intencji ofiar. Następnie odczytano apel poległych i oddano salwę honorową. Pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni zostały złożone kwiaty przez przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń, służb mundurowych i innych. Organizatorami uroczystości byli burmistrz Jarosławia oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu.


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tabularaza - niezalogowany 2015-07-18 00:33:01

    ...no to płacz człowieku, płacz... tylko godnie i może jeszcze szczerze...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości