Nazwiska 17 osób z Więckowic w gminie Roźwienica znalazły się na tablicy odsłoniętej tam z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. To mieszkańcy, którzy brali udział w walkach – część z nich poległa w boju.
Tablica, upamiętniająca mieszkańców tej miejscowości poległych w walkach o niepodległość, ufundowana została przez społeczność tej najmniejszej wsi w gminie Roźwienica[paywall]. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., którą odprawił ks. Mariusz Marciniec, proboszcz parafii Tuligłowy. Po nabożeństwie zebrani przenieśli się na plac przy budynku wiejskiego domu kultury. Odsłonięcia tablicy dokonał wójt gminy Roźwienica Tomasz Kotliński oraz krewni osób poległych w walkach. Uczniowie z Więckowic (uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Tyniowicach) w artystycznej inscenizacji przypomnieli wydarzenia sprzed 100 lat. O sprawny przebieg całej uroczystości dbali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więckowicach.
Tablicę umieszczono przy budynku OSP. Widnieją na niej nazwiska 17 osób. Są to: Michał Bąk, Wawrzyniec Bąk, Władysław Bojarski, Jan Cycak, Michał Czura, Józef Jaskot, Jan Marynowski, Michał Nadbrzeżny, Jan Pindak, Piotr Pindak, Jan Prasoł, Józef Prasoł, Andrzej Pypeć, Michał Stec (legionista odznaczony orderem Virtuti Militari), Michał Wilczyński, Mikołaj Wlazło i Władysław Żurawski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze