– Dobrze, że teraz nie musimy już walczyć i poświęcać się jak wtedy i że tyle lat jest spokój, nie ma wojen, mamy niepodległą, wolną Polskę – skomentował jeden z mieszkańców miasta, uczestnik uroczystości zorganizowanej w związku z odsłonięciem pamiątkowej tablicy ku czci poległych w czasie drugiej wojny światowej mieszkańców ziemi jarosławskiej i Żołnierzy Wyklętych.
Obchody miały miejsce w piątek, 8 maja. Rozpoczęły się [paywall] mszą świętą, której przewodniczył ks. mjr Tomasz Skupień. Po niej zebrani udali się pod budynek starostwa, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Pamiątkową tablicę odsłonili: przewodniczący rady powiatu jarosławskiego Zbigniew Piskorz, starosta Tadeusz Chrzan i dowódca 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej ppłk Dariusz Słota, a poświęcił ks. mjr T. Skupień. Została ona wmurowana w holu budynku starostwa. Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnych władz, delegacje szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, służby mundurowe, żołnierze Wojska Polskiego, ale także wielu mieszkańców, w tym osób starszych.
Zakończono ją apelem poległych, który odczytała ppor. Grażyna Michael oraz salwą honorową ku pamięci pomordowanych.

fot.Roman Kijanka
Piątkowe obchody odbyły się z udziałem władz miasta i powiatu.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze