Reklama

Upamiętnili poległych ziemi jarosławskiej

12/05/2015 07:36

– Dobrze, że teraz nie musimy już walczyć i poświęcać się jak wtedy i że tyle lat jest spokój, nie ma wojen, mamy niepodległą, wolną Polskę – skomentował jeden z mieszkańców miasta, uczestnik uroczystości zorganizowanej w związku z odsłonięciem pamiątkowej tablicy ku czci poległych w czasie drugiej wojny światowej mieszkańców ziemi jarosławskiej i Żołnierzy Wyklętych.

Obchody miały miejsce w piątek, 8 maja. Rozpoczęły się [paywall] mszą świętą, której przewodniczył ks. mjr Tomasz Skupień. Po niej zebrani udali się pod budynek starostwa, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Pamiątkową tablicę odsłonili: przewodniczący rady powiatu jarosławskiego Zbigniew Piskorz, starosta Tadeusz Chrzan i dowódca 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej ppłk Dariusz Słota, a poświęcił ks. mjr T. Skupień. Została ona wmurowana w holu budynku starostwa. Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnych władz, delegacje szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, służby mundurowe, żołnierze Wojska Polskiego, ale także wielu mieszkańców, w tym osób starszych.

Zakończono ją apelem poległych, który odczytała ppor. Grażyna Michael oraz salwą honorową ku pamięci pomordowanych.

Reklama


fot.Roman Kijanka
Piątkowe obchody odbyły się z udziałem władz miasta i powiatu.


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości