25 kilometrów liczyła trasa UroRajdu północnym szlakiem fortecznym. Wyprawa rozpoczęła się przy szpitalu wojewódzkim, a zakończyła na Forcie VIII „Łętownia”.
Kierownik oddziału urologicznego dr Rafał Walczak wyjaśnia, że ideą rajdu jest promowanie zdrowego stylu życia. – Dużo naszej pracy urologicznej poświęcamy leczeniu nowotworów. Zwracamy uwagę na to, że zdrowy tryb życia potencjalnie może zapobiec ich występowaniu, a nawet jeśli choroba nas dotknie, znacznie łatwiej ją leczyć – mówi.
Rajd odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Urologicznego. Na uczestników czekał konkurs, w którym do wygrania były bezpłatne badania dla kobiet i mężczyzn. Na zakończenie przygotowano ognisko z kiełbasą.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze