Wolontariusze Fundacji Dr Clown z okazji Dnia Dziecka odwiedzili z prezentami najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Kolejna dobra wiadomość dla małych pacjentów i ich rodziców jest taka, że kolorowi „doktorzy” od teraz znów będą stałymi gośćmi oddziałów przemyskiego szpitala, na których pacjentami są dzieci.
Z okazji 1 czerwca doktorzy clowni – czyli wolontariusze Fundacji Dr Clown – przekazali dzieciom z oddziałów dziecięcych szpitala w Przemyślu paczki z prezentami.
– Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w naszej organizacji. Jako Doktorzy Clowni wspieramy na co dzień najmłodszych w powrocie do zdrowia, a tego szczególnego dnia chcieliśmy[paywall] sprawić, aby ich radość była podwójna! W Przemyślu przekazaliśmy prezenty małym pacjentom Szpitala Świętego Ojca Pio i co dla nas najistotniejsze, zrobiliśmy to osobiście! W końcu po kilkunastu miesiącach przerwy mogliśmy wejść na szpitalne korytarze – mówi Anna Mossakowska, pełnomocnik Fundacji Dr Clown w regionie podkarpackim.
Na liście placówek szpitalnych, do których wolontariusze fundacji dotarli z podarkami dla najmłodszych, oprócz przemyskiej było też wiele innych. Niezapowiedziane paczki otrzymało łącznie prawie 10 tys. hospitalizowanych dzieci, w tym między innymi w: Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Suwałkach, Łodzi, Krakowie, Poznaniu czy Białymstoku.
– Niezmiernie się cieszymy, że możemy głośno obwieścić: wracamy z odwiedzinami do szpitali! W przemyskim szpitalu będziemy co tydzień u małych pacjentów oddziału chorób dzieci, oddziału chirurgicznego dla dzieci i oddziału laryngologicznego z pododdziałem laryngologii dziecięcej – przekazała dobre wieści A. Mossakowska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze