Reklama

Uśmiechnięci wolontariusze wrócili na szpitalne korytarze [ZDJĘCIA]

Wolontariusze Fundacji Dr Clown z okazji Dnia Dziecka odwiedzili z prezentami najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Kolejna dobra wiadomość dla małych pacjentów i ich rodziców jest taka, że kolorowi „doktorzy” od teraz znów będą stałymi gośćmi oddziałów przemyskiego szpitala, na których pacjentami są dzieci.

 Z okazji 1 czerwca doktorzy clowni – czyli wolontariusze Fundacji Dr Clown przekazali dzieciom z oddziałów dziecięcych szpitala w Przemyślu paczki z prezentami.

– Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w naszej organizacji. Jako Doktorzy Clowni wspieramy na co dzień najmłodszych w powrocie do zdrowia, a tego szczególnego dnia chcieliśmy[paywall] sprawić, aby ich radość była podwójna! W Przemyślu przekazaliśmy prezenty małym pacjentom Szpitala Świętego Ojca Pio i co dla nas najistotniejsze, zrobiliśmy to osobiście! W końcu po kilkunastu miesiącach przerwy mogliśmy wejść na szpitalne korytarze – mówi Anna Mossakowska, pełnomocnik Fundacji Dr Clown w regionie podkarpackim.

Na liście placówek szpitalnych, do których wolontariusze fundacji dotarli z podarkami dla najmłodszych, oprócz przemyskiej było też wiele innych. Niezapowiedziane paczki otrzymało łącznie prawie 10 tys. hospitalizowanych dzieci, w tym między innymi w: Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Suwałkach, Łodzi, Krakowie, Poznaniu czy Białymstoku.

– Niezmiernie się cieszymy, że możemy głośno obwieścić: wracamy z odwiedzinami do szpitali! W przemyskim szpitalu będziemy co tydzień u małych pacjentów oddziału chorób dzieci, oddziału chirurgicznego dla dzieci i oddziału laryngologicznego z pododdziałem laryngologii dziecięcej – przekazała dobre wieści A. Mossakowska.

Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem nie tylko w szpitalach, ale też placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Doktorzy Clowni, przebrani w fantazyjne stroje, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech, wspierając tym samym proces zdrowienia.

Z powodu epidemii COVID-19 ich wizyty w szpitalach i placówkach były wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany był przez ten czas wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama