Reklama

Volkswagen Crafter zasilił OSP w Łopuszce Małej [ZOBACZ ZDJĘCIA]


W sobotę, 7 lutego, Domu Ludowym w Łopuszce Małej odbyło się wydarzenie, które ucieszyło nie tylko strażaków-ochotników, ale i zapewne sympatyków formacji oraz tych, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem. Mowa o przekazaniu jednostce OSP nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.


Uroczystość poprowadził dh Tomasz Baran – wiceprezes zarządu oddziału miejsko-gminnego Związku OSP RP, a poświęcenia nowego nabytku dokonał ks. Antoni Krzysik – proboszcz parafii w Łopuszce Małej, a zarazem druh tamtejszej OSP.

Zakup Volkswagena Craftera (rok prod. 2025) o wartości 379 tys. zł był możliwy dzięki środkom UMiG w Kańczudze (200 tys. zł), dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (169 602,50 zł) oraz środkom własnym OSP w Łopuszce Małej (9 397,50 zł). Dotychczas użytkowany Opel Vivaro został tym samym przekazany najmłodszej na terenie miasta i gminy Kańczuga jednostce OSP w Medyni Kańczuckiej. Uroczystość stała się tez okazją do powinszowania osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do pozyskania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, co podkreślił prezes OSP Łopuszka Mała dh Marek Malik wręczając im pamiątkowe podziękowania. Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Łopuszka Mała.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/02/2026 13:05
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama