W sobotę, 7 lutego, Domu Ludowym w Łopuszce Małej odbyło się wydarzenie, które ucieszyło nie tylko strażaków-ochotników, ale i zapewne sympatyków formacji oraz tych, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem. Mowa o przekazaniu jednostce OSP nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Uroczystość poprowadził dh Tomasz Baran – wiceprezes zarządu oddziału miejsko-gminnego Związku OSP RP, a poświęcenia nowego nabytku dokonał ks. Antoni Krzysik – proboszcz parafii w Łopuszce Małej, a zarazem druh tamtejszej OSP.
Zakup Volkswagena Craftera (rok prod. 2025) o wartości 379 tys. zł był możliwy dzięki środkom UMiG w Kańczudze (200 tys. zł), dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (169 602,50 zł) oraz środkom własnym OSP w Łopuszce Małej (9 397,50 zł). Dotychczas użytkowany Opel Vivaro został tym samym przekazany najmłodszej na terenie miasta i gminy Kańczuga jednostce OSP w Medyni Kańczuckiej. Uroczystość stała się tez okazją do powinszowania osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do pozyskania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, co podkreślił prezes OSP Łopuszka Mała dh Marek Malik wręczając im pamiątkowe podziękowania. Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Łopuszka Mała.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze