Z pewnością jedną z najważniejszych lekcji wychowawczych w dotychczasowej przygodzie z edukacją odbierają właśnie uczniowie SP nr 16 w Przemyślu. Stało się tak za sprawą Reni Zając, która walczy z nowotworem mózgu. Historia dziewczynki, która do niedawna biegała po korytarzach "szesnastki", poruszyła całą szkolną społeczność. Oddali się sprawie bez reszty! 29 maja organizują kolejną akcję z myślą o Renatce.
„Zabierzcie ze sobą koce, dobry humor i parę groszy – dla Reni na szczęście...” – zapraszają do udziału w charytatywnym pikniku rodzinnym pod hasłem „Razem dla Reni”. Impreza zaplanowana jest na najbliższy wtorek, 29 maja. Start o g. 16.
To już kolejna szkolna inicjatywa na rzecz dziewczynki, która jest po operacji usunięcia guza i zabiegu tracheotomii. Walka o powrót do zdrowia i pełnej sprawności jest jednak kosztowna. W procesie leczenia bardzo ważnym elementem jest rehabilitacja, na którą też potrzeba pieniędzy. Dlatego w szkole zrodził się pomysł, by – poprzez uruchomienie różnego typu działań charytatywnych – zebrać fundusze, które pomogą w realizacji celu. Marcowy piknik okazał się skuteczną formą wsparcia, więc organizatorzy poszli za ciosem.
We wtorek, 29 maja, na terenie „szestnastki” czekać będzie na odwiedzających ogrom atrakcji. Zaplanowano m.in.: spotkanie z Wioską Fantasy, pokazy sprzętu służb mundurowych, warsztaty garncarskie, rozgrywki sportowe „Rodzice” kontra „Dzieci”, licytacje cennych sportowych gadżetów i voucherów (w tym złoty medal G. Laty z 1974 r., koszulka W. Szczęsnego). Chętni będą mogli się przejechać „Ciuchcią Przemyską”, opanować taneczne kroki razem ze Szkołą Tańca Golden Dance, spotkać z Grzegorzem Latą, uczestniczyć w widowiskowym wypuszczeniu balonów do nieba i potańczyć świeżym powietrzu przy muzycznych rytmach, które serwować będzie Dj Jordan. Finał zabawy przewidziany jest na g. 21.
Nie może Was tam zabraknąć
Przez cały czas trwania imprezy prowadzona będzie zbiórka na rzecz Reni. Również dochód z licytacji przekazany zostanie na jej leczenie, dlatego nie może Was tam zabraknąć. Renia toczy nierówną walkę o życie i bardzo potrzebuje tego wsparcia.
Jeśli mimo wszystko nie uda się Wam dotrzeć na piknik, możecie wesprzeć leczenie uczennicy SP nr 16, wpłacając datek na subkonto Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, która otacza troską dzieci wymagające wsparcia w leczeniu, rehabilitacji, zakupie lekarstw, sprzętu medycznego i innych specjalnych potrzebach.
Dane do przelewu:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
33202 Zając Renata darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Szczegółowe informacje nt. dokonywania wpłat można znaleźć pod adresem: http://dzieciom.pl/podopieczni/33202#

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze