Urząd Statystyczny w Rzeszowie podał dane dotyczące liczby mieszkańców Podkarpacia. Wynika z nich, że jest nas coraz mniej.
Na koniec pierwszego półrocza 2015 r. liczba mieszkańców województwa podkarpackiego wyniosła 2 mln 127 tys. 322 osoby. W porównaniu z pierwszym półroczem 2014 r. to o 1,2 tys. mniej. Widoczny[paywall] jest również spadek w poszczególnych powiatach. Do 30 czerwca 2015 r. w powiecie przemyskim było 74 tys. 50 mieszkańców, o 177 mniej niż w tym samym okresie 2014 r.
W mieście Przemyślu było ich 63 tys. 130, czyli o 337 osób mniej. W powiecie jarosławskim było 121 tys. 658 mieszkańców, zatem ich liczba zmalała o 339. W powiecie przeworskim w pierwszym półroczu 2015 r. było 78 tys. 860 osób, czyli o 258 mniej. W powiecie lubaczowskim odnotowano spadek o 303 mieszkańców. Ich liczba wyniosła56 tys. 658.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ciekawe, ilu mieszkancow liczy Przemysl? 40 tys.?
Też tak myślę, ok 40tys.
Niedługo w naszym mieście zostaną starsze osoby i zero młodych.