Ta wiadomość z pewnością ucieszy społeczność Szkoły Podstawowej w Buszkowicach, jak i rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. Niedługo zyskają one nowe, profesjonalne i przyjazne miejsce do uprawiania sportu.
Placówka funkcjonuje na terenie gminy Żurawica od 3 października 1962 r., zatem w tym roku świętować będzie 60-lecie istnienia. Nowa sala gimnastyczna będzie więc idealnym prezentem na tę okoliczność. Jak poinformowała gmina, inwestycja przy Szkole Podstawowej w Buszkowicach będzie możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowania w kwocie 1 mln 700 tys. zł z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.
Wyniki kolejnej jego edycji ogłoszono niedawno w Łagiewnikach. Tym razem fundusze rozdzielone zostały pomiędzy samorządy, na których terenie zlokalizowane były kiedyś PGR-y. W sumie do tych, których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, trafiło łącznie 4 mld zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone[paywall] na wsparcie 1 tys. 871 inwestycji na terenach popegeerowskich. Wśród beneficjentów znalazło się kilkanaście gmin z terenu byłego województwa przemyskiego, w tym właśnie gmina Żurawica.
Przygotowania do realizacji sportowej inwestycji w Buszkowicach już ruszyły. Gotowy jest już projekt architektoniczno-budowlany i wstępna wizualizacja, choć – jak zastrzega gmina – ta może jeszcze ulec zmianie. Plany zakładają, że sala będzie integralną częścią obecnego budynku szkoły. Obiekt liczyć będzie prawie 270 m kw. i posadowiony będzie na powierzchni ponad 450 m kw. Koncepcja zakłada, że tuż obok sali powstaną jeszcze takie pomieszczenia, jak: pokój dla nauczycieli wuefu, magazyn sprzętu sportowego, a także po dwie szatnie dla dziewcząt i chłopców i sanitariaty, w tym dla osób niepełnosprawnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze