W lokalu handlowym przy Wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego 1 w Przemyślu, w którym kiedyś mieścił się popularny empik, niebawem dojdzie do otwarcia biura poselskiego posła Wojciech Bakuna (Kukiz’15).
I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie jeden – wcale nie drobny – szczegół, na który zwrócił nam uwagę jeden z czytelników. Jego wątpliwości wzbudził fakt sposobu wynajęcia przez miasto tego blisko 200-metrowego lokalu pod biuro poselskie[paywall].
– To atrakcyjne miejsce niemal w samym centrum miasta. Kiedy upadł tam empik, a potem księgarnia, lokal wynajęła pod sklep jedna z sieci z branży spożywczej. Miasto zażądało tak wysokiego miesięcznego czynszu, że po kilkunastu tygodniach sklep zwinął interes – poinformował nas.
Czynsz – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – wynosił 3 tys. 600 zł za lokal o powierzchni ok. 200 m kw. Niedługo stał pusty, z wnioskiem o jego wynajęcie wystąpił poseł Wojciech Bakun (Kukiz’15). Miasto przychyliło się do tego wniosku. Nie zorganizowało przetargu, który byłby wymagany w innych sytuacjach związanych z wynajęciem, względnie dzierżawą lokalu handlowego będącego w jego zasobach.Dlaczego? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witolda Wołczyka.
– Lokal został wynajęty przez miasto w trybie bezprzetargowym zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 2007 roku w sprawie zasad najmu gminnych lokali użytkowych. Dopuszcza ona możliwość zawarcia umowy najmu bez przetargu, między innymi w przypadku przeznaczenia lokalu na siedzibę partii politycznych, na biura poselskie i senatorskie, na czas trwania mandatu poselskiego i mandatu senatorskiego – wyjaśnił. – Taka forma najmu dotyczy więc wszystkich biur poselskich i senatorskich znajdujących się w lokalach należących do miasta. Najem tego lokalu nastąpił na wniosek pana Wojciecha Bakuna, posła na Sejm RP w drodze zawarcia umowy cywilnoprawnej 17 lutego 2016 roku – dodał W. Wołczyk.
Zapytaliśmy, jakiej wysokości czynsz będzie płacić poseł W. Bakun.– Wysokość czynszu dla tego rodzaju działalności (czyli funkcjonowania w nim siedzib partii politycznych, biur poselskich i senatorskich – przyp. aut.) określa z kolei Zarządzenie Prezydenta Miasta (nr 34 z 2011) i wynosi netto 3,49 złotych za metr kwadratowy. Zabezpieczeniem ewentualnych roszczeń wynajmującego, czyli gminy, z tytułu płatności czynszu lub rozliczeń przy zwrocie lokalu po zakończonym najmie jest kaucja – trzymiesięczny czynsz brutto – która podlega zwrotowi wraz z odsetkami po zakończeniu najmu, po potrąceniu ewentualnych należności – odpowiedział W. Wołczyk.
Posła Wojciecha Bakuna wynajęcie tego lokalu kosztować będzie więc ok. 700 zł miesięcznie. To, w porównaniu z kwotą 3 tys. 600 zł, rzeczywiście – jak stwierdził wyżej nasz czytelnik – budzi pewne wątpliwości
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.UKRAINCOM W POLSCE NIC SIE NIE PODOBA TYLKO NASZA KASA!!! PANIE BAKUN MUR NA GRANICY JEST POTRZEBNY NALEZY TEN POMYSL ZREALIZOWAC!!!! A POMNIKI ZWYRODNIALCOW Z UPA ZROWNAC Z ZIEMIA!!!!
Kilka dni temu w Warszawie mieliśmy ogólnopolski protest Fizjoterapeutów a jedynie pan Wojtek Bakun z naszego województwa ba miasta włączył się aktywnie w nasz protest pikietując razem z nami w obronie pacjentów. Pamiętaj że pacjentem możesz być ty albo ktoś z twojej rodziny.Pozdrawiam serdecznie pana Wojtka
Wiec proponuję łopatę i kilof w dłoń i do roboty...
UKRAINCOM W POLSCE NIC SIE NIE PODOBA TYLKO NASZA KASA!!! PANIE BAKUN MUR NA GRANICY JEST POTRZEBNY NALEZY TEN POMYSL ZREALIZOWAC!!!! A POMNIKI ZWYRODNIALCOW Z UPA ZROWNAC Z ZIEMIA!!!!
Kilka dni temu w Warszawie mieliśmy ogólnopolski protest Fizjoterapeutów a jedynie pan Wojtek Bakun z naszego województwa ba miasta włączył się aktywnie w nasz protest pikietując razem z nami w obronie pacjentów. Pamiętaj że pacjentem możesz być ty albo ktoś z twojej rodziny.Pozdrawiam serdecznie pana Wojtka
Wiec proponuję łopatę i kilof w dłoń i do roboty...