Ponad 200 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu uczy się u „Czartoryskich”. Była to jedyna szkoła podstawowa, w której nauka odbywała się na dwie zmiany. Dzięki przeniesieniu dzieci nie muszą przebywać w szkole do godzin popołudniowych.
Do wyremontowanych i zaadaptowanych pomieszczeń sąsiadującej z „czwórką” placówki przeniesiono dziewięć oddziałów. Uczniowie[paywall] mają osobne wejście i nie kontaktują się z gimnazjalistami uczęszczającymi do Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Szkoła Podstawowa nr 4 powstała jako „tysiąclatka”. – Posiada bardzo dobrą renomę w Jarosławiu i od lat jest najliczniejszą, najbardziej popularną szkołą podstawową. Dzięki przenosinom drugo- i trzecioklasiści uczą się na jedną zmianę, posiadają własną szatnię. System nauki sprzyja uczniom. Dodatkową korzyścią jest także usytuowanie dwóch szkół praktycznie na jednym placu, do szkoły przynależy boisko „Orlik”, plac zabaw. Przenosiny nie łączą się więc z diametralną zmianą miejsca – wyjaśnia Iwona Międlar z jarosławskiego wydziału oświaty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze