Reklama

W „dwójce” bezpiecznie jak w domu [ZDJĘCIA]

06/10/2016 13:48

Lubaczowska podstawówka bierze udział w projekcie „Bezpieczna +”.

W ramach projektu „Bezpieczna +” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczowa w Lubaczowie 29 września wzięli udział w spotkaniu z załogą wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej. Przedsięwzięcie ma uświadomić uczniom, że w razie różnych zdarzeń losu nie są pozostawieni sami sobie i mogą liczyć na[paywall] fachową pomoc.

„Bezpieczna +” jest akcją zainicjowaną przez stowarzyszenie „Trampolina”, działające przy Szkole Podstawowej nr 2, przy wsparciu dyrektora placówki Tomasza Ratowskiego. Współfinansujeją burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt, który przeznaczył fundusze na zakup profesjonalnego routera z filtrem treści zabezpieczającym sieć internetową w szkole.

W trakcie prezentacji wozu, jak również sprzętów, których strażacy używają podczas akcji, najmłodsi mogli poznać i utrwalić sobie numer telefonu do straży pożarnej, sposoby ewakuacji uczniów ze szkoły, jak również dowiedzieć się, w jakiej sytuacji powinni wezwać straż pożarną.

Część z nich zwiedziła również wnętrze samochodu PSP. W planach stowarzyszenia „Trampolina” są kolejne spotkania ze służbami ratunkowymi, a w najbliższej przyszłości warsztaty z dziećmi niepełnosprawnymi, które mają uczyć tolerancji i zrozumienia potrzeb innych ludzi. Ukoronowaniem warsztatów pod hasłem „Tacy sami” ma być konkurs plastyczny.  Najlepsze prace zostaną wydrukowane w formie kalendarza.
MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama