Reklama

W Dzień Dziecka ruszyła szwalnia firmy Benix [ZDJĘCIA]

1 czerwca br. dostarczone kilkanaście dni wcześniej do szwalni wielkopolskiej firmy Benix przy ulicy Jasińskiego w Przemyślu maszyny do szycia zostały wprawione w ruch. Pod okiem doświadczonych krawcowych 12 pierwszych osób z rekrutacji rozpoczęło szycie pierwszych w nadsańskim mieście pokrowców.

– Zaczynamy spokojnie, od dwunastu osób. Dlatego, aby nasze panie krawcowe, które będą szkolić, pokazywać  i instruować, miały dla każdej z nich wystarczająco czasu . Chodzi o to, aby były na tyle dyspozycyjne, by każdemu coś podpowiedzieć i żeby było to racjonalnie robione. Im więcej osób, tym trudniej byłoby zweryfikować ich umiejętności – wyjaśnił zastępca dyrektora Fabryki Mebli Benix Kaczorowscy sp. jawna z Mroczenia Krzysztof Zimny[paywall].

Jego zdaniem gdyby na dzień dobry zaproszono do szycia wszystkie osoby, wkradłby się chaos, a to jest niewskazane przy tego typu pracy. – Te dwanaście osób to grupa inicjatywna. Te panie będą swoistym łącznikiem z kolejnymi grupami. W pierwszym etapie pracować będzie dwadzieścia pięć osób. Na razie tyle, pierwotne plany z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 musieliśmy bowiem nieco zmienić. Przede wszystkim ze względu na brak zamówień. Tyle się nam udało dostarczyć do przemyskiej szwalni maszyn do szycia – powiedział K. Zimny.

Ów pierwszy etap skończy się prawdopodobnie na przełomie września i października br. Jak stwierdził zastępca dyrektora Fabryki Mebli Benix Kaczorowscy sp. jawna, jeśli zaczną spływać zamówienia, firma planuje pracę na dwie zmiany i zatrudnienie ok. 100 osób. – To na razie nasze pobożne życzenie, ale mamy nadzieję, że wciąż realne – zakończył K. Zimny.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wojciech - niezalogowany 2020-06-03 07:15:00

    No to Szczęść Boże.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ALI - niezalogowany 2020-06-03 10:45:18

    Ile daja na angazu 2300 tak jak w FIBRISIE 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-06-03 14:08:54

    Czego się spodziewałeś w Przemyślu ,cieszysz sie jak masz prace za najniższą krajową

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama