Znaleźli się w gronie 50 szkół z całej Polski i 6 szkół na Podkarpaciu, które przystąpiły do projektu ,,Ferie z ekonomią 3”, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Tryńczy w ferie zaoferowała uczniom kreatywne gry i zabawy ekonomiczne oraz naukę zarządzania domowym budżetem.
Zajęcia w ramach 3. edycji programu „Ferie z ekonomią” odbyły się w trynieckiej szkole w pierwszym tygodniu zimowej przerwy od nauki i były adresowane do uczniów klasy 7 i 8, a poprowadzili je nauczycielka matematyki Barbara Czeszyk oraz student zarządzania – pan Zbigniew. Sporo miejsca poświęcono roli banku i funkcji pieniądza we współczesnym świecie oraz bardzo przydatnej umiejętności planowania i zarządzania własnymi finansami.
Uczniowie brali udział w licznych grach i zabawach ekonomicznych, np. „Rynek jabłek”, poznawali pojęcia z zakresu ekonomii i narzędzia ekonomiczne, które w przyszłości umożliwiają im lepszy start w dorosłe życie. Zgodnie z założeniami przedsięwzięcia w okresie 2 miesięcy od zakończenia ferii młodzież, pod opieką nauczyciela, ma przygotować projekt, którym będzie model biznesowy przedsięwzięcia w lokalnej społeczności. Wszystkie tego typu projekty zostaną następnie poddane ocenie konkursowej, a autorzy zwycięskich prac w nagrodę pojadą do Warszawy, gdzie wezmą udział w warsztatach ekonomicznych i odwiedzą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka.
Do 3. edycji projektu „Ferie z ekonomią” zostało zakwalifikowanych łącznie 50 szkół podstawowych. Oprócz SP w Tryńczy w tym gronie znalazły się też 2 inne szkoły z terenu byłego województwa przemyskiego: SP im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim oraz SP im. doktora Bolesława Orzechowicza w Kalnikowie. Materiały dydaktyczne pozwalające na przeprowadzenie zajęć zostały przygotowane przez ekspertów i wykładowców Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze