Reklama

W gminie Radymno wiatraków nie będzie

– Nigdy nie będę działać wbrew woli mieszkańców – zapewnia wójt gminy Radymno Bogdan Szylar w nawiązaniu do wyników konsultacji społecznych dotyczących budowy elektrowni wiatrowych na terenie tejże gminy.

Od kilku miesięcy trwały podchody do władz gminy Radymno różnych firm zajmujących się budową farm wiatrakowych, które takowe chcieli stworzyć w wielu miejscowościach gminy.

– Powiem szczerze, że była to wręcz inwazja. Przychodzili z gotowymi już pomysłami, projektami i konkretną lokalizacją. Wiem, że przedstawiciele tych firm na siłę starali się spotkać z mieszkańcami i przekonać ich do budowy elektrowni. Oferowali różne rzeczy, od finansowego zadośćuczynienia poprzez remont chodników po nawet modernizację dróg. W różnych wersjach w naszej gminie miałoby stanąć od trzydziestu do pięćdziesięciu wiatraków – zdradził wójt gminy Radymno Bogdan Szylar.
26 kwietnia br. w 19 miejscowościach gminy odbyły się konsultacje społeczne z mieszkańcami, a dotyczące budowy elektrowni wiatrowych. Pytanie było jedno: Czy jesteś za czy przeciw budowie w twojej miejscowości elektrowni wiatrowej? Łącznie uprawnionych do głosowania było 9 tys. 333 osoby. W konsultacjach wzięło udział 34,44 procent, czyli 3 tys. 214 osób. Wiele osób spośród nich wstrzymało się od głosu. W jedynie trzech miejscowościach więcej osób było za postawieniem wiatraków. To Sośnica, Zaleska Wola i Korczowa. Po równo głosy podzieliły się w Młynach.
– Chciałem uzyskać jednoznaczną opinię, co ludzie sądzą o tym pomyśle. Nieco wcześniej uzyskaliśmy opinię ornitologów, którzy badali środowisko, a zwłaszcza bytność ptaków na naszym terenie. Ich zdanie również wzięliśmy pod uwagę. Okazuje się, że na terenie naszej gminy jest wiele ptasich siedlisk różnych gatunków. Większość mieszkańców w przeprowadzonych konsultacjach była przeciw, więc nie ma o czym mówić. Nigdy nie będę działać wbrew woli tych, którzy mnie wybrali. W naszej gminie nie będzie elektrowni wiatrowych – zapewnił wójt B. Szylar.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hulaj - niezalogowany 2015-05-20 00:35:53

    Wiatry są groźne, zwłaszcza te ze wschodu :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    olek - niezalogowany 2015-05-21 21:49:25

    Nie chce miliona do budżetu Gminy? Inni skorzystają!Masakra czas na wyjazd z tego zadupia:)))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    majstersztyk - niezalogowany 2015-10-06 20:05:57

    to sa wlasnie tacy małostkowi wójtowie. Zero rozumowania. ten nowy w laszkach taki sam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama