Z czym jak z czym, ale z kradzieżą... owiec policjanci styczności nie mają na co dzień. Dlatego fakt dość szybkiego ustalenia i zatrzymania złodziei jest godny podkreślenia...
Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Grębów. Aby było zgodnie z „kanonami”, złodzieje wykorzystali ciemności, bo do pomieszczeń gospodarczych wdarli się pod osłoną nocy. Ukradli pięć owiec z gatunku „barbados”, które hodowca, właściciel wycenił na ok. 3 tys. zł.
Powiadomieni o tym zdarzeniu tarnobrzescy policjanci przystąpili do ustalania i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Wiele w ustaleniu prawdopodobnych sprawców pomógł wspomniany pokrzywdzony. To pozwoliło funkcjonariuszom wytypować osoby, które mogły mieć związek z tą sprawą. Jak ustalili złodzieje – aby zmylić trop – wymienili kilka sztuk kradzionych zwierząt z innym hodowcą! Wszystko na nic! Złodzieje zostali zatrzymani! Okazali się nimi 16- i 25-letni mieszkańcy jednej z miejscowości w gminie Grębów. Przyznali się do winy. Usłyszeli zarzut kradzieży i oszustwa. Policjanci odzyskali zwierzęta i zwrócili je właścicielowi. Podejrzany 25-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. 16-latek za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pięć owiec skradzionych przez dwóch baranów
Co wy gadacie żaba to ziom z niedotlenieniem mugowym.
POgtomca zab nie masz racji to spoko ziom z Zabrnia
Pięć owiec skradzionych przez dwóch baranów
Kamil rokosz to 25 letni baranojeb
Mieszkaniec Zabrnia Kamil Rokosz