„Miłość mi wszystko wyjaśniła” – to motto wieczoru poetyckiego z udziałem licznego grona lokalnych poetów i miłośników poezji, jaki miał miejsce w ostatnią sobotę kwietnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.
Tamtejszy klub „Piwnice” okazał się idealnym miejscem do kontemplacji wybranych wierszy Jana Pawła II (do jednego z ich nawiązywał tytuł spotkania), a także chwili zadumy i duchowej refleksji. Tym bardziej, że data wydarzenia zorganizowanego z okazji 105. rocznicy urodzin papieża Polaka oraz 20. rocznicy Jego śmierci zbiegła się z trwającymi w Watykanie uroczystościami pogrzebowymi papieża Franciszka. Wybrane wiersze Jana Pawła II zaprezentował zebranym poeta, aktor i prezes Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Przemyślu Mieczysław Szabaga, z kolei podkarpaccy poeci odczytali własne utwory o tematyce religijnej i poezję dedykowaną obu papieżom. W tym gronie znaleźli się poeci przemyscy – Maria Brodowska, Janina Cieśla, Stefania Klukiewicz-Bigos, Halina Pusio, Małgorzata Stankiewicz, Małgorzata Stec, Alicja Wiarska, Łucja Wiszlańska i Karol Zając. Ich twórczość poetycką dopełniły utwory Janiny Cieleń z Ostrowa k. Przemyśla, Renaty Giży z Rakszawy, Patrycji Grandy z Łukawca, Agaty Litwin ze Stubna, Grażyny Spodar z Pikulic oraz Elżbiety Kazienko i Władysława Zycha z Medyki. Wyjątkowy nastrój chwili podkreślił też występ Przemyskiego Chóru Gospel pod batutą dyrygent Pauliny Muzyczki.
– To był niezwykły wieczór pełen wzruszeń i głębokich przemyśleń. Utwory, które wybrzmiały, poruszyły do głębi wszystkich uczestników i zapewne na długo pozostaną w ich sercach – podsumowała organizatorka przedsięwzięcia Jolanta Nowak z CK w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze