29 listopada w klubie „Piwnice” przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu zorganizowano wydarzenie łączące tradycję andrzejkowych wróżb z prezentacją twórczości poetyckiej autorów z Podkarpacia. Swoją poezję w nastrojowej przestrzeni zaprezentowało łącznie 17 z nich.
Inspiracją dla twórców były dawne zwyczaje andrzejkowe. – Uczestnicy losowali „iskry losu”, „listy od losu” oraz symboliczne rekwizyty, nadając swoim prezentacjom lekko humorystyczny i wróżbiarski charakter – relacjonuje prowadząca spotkanie Jolanta Nowak z CK w Przemyślu. W osadzonym w klimacie andrzejek wydarzeniu wzięli udział poeci z Przemyśla, Rzeszowa, Łańcuta, Kostkowa, Krzemienicy, Medyki, Pruchnika i okolic. Dzięki niecodziennej oprawie i nastrojowi udało się stworzyć pełną ciepła i zadumy przestrzeń, sprzyjającą kontemplowaniu słowa pisanego i rozmowom, a także integracji środowiska twórczego.
– Sygnał zwrotny, jaki otrzymaliśmy od poetek i poetów, jak również uczestników wieczoru, był bardzo pozytywny – przekazuje J. Nowak.
Reklama
„Atmosfera, której nigdzie indziej nie znajdziecie”, „naprawdę piękny, magiczny wieczór” – komentowali.
Na finał przygotowano poetyckie podziękowania, którymi był m.in. wiersz Krystyny Naspińskiej i kilka słów do zebranych od prowadzącej, która podkreśliła wartość wspólnego tworzenia i słuchania poetyckiego słowa, zapraszając przy okazji na kolejne spotkania z podkarpacką poezją.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze