Reklama

Poetyckie andrzejki w CK


29 listopada w klubie „Piwnice” przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu zorganizowano wydarzenie łączące tradycję andrzejkowych wróżb z prezentacją twórczości poetyckiej autorów z Podkarpacia. Swoją poezję w nastrojowej przestrzeni zaprezentowało łącznie 17 z nich.


Inspiracją dla twórców były dawne zwyczaje andrzejkowe. – Uczestnicy losowali „iskry losu”, „listy od losu” oraz symboliczne rekwizyty, nadając swoim prezentacjom lekko humorystyczny i wróżbiarski charakter – relacjonuje prowadząca spotkanie Jolanta Nowak z CK w Przemyślu. W osadzonym w klimacie andrzejek wydarzeniu wzięli udział poeci z Przemyśla, Rzeszowa, Łańcuta, Kostkowa, Krzemienicy, Medyki, Pruchnika i okolic. Dzięki niecodziennej oprawie i nastrojowi udało się stworzyć pełną ciepła i zadumy przestrzeń, sprzyjającą kontemplowaniu słowa pisanego i rozmowom, a także integracji środowiska twórczego.

– Sygnał zwrotny, jaki otrzymaliśmy od poetek i poetów, jak również uczestników wieczoru, był bardzo pozytywny – przekazuje J. Nowak.

Reklama

„Atmosfera, której nigdzie indziej nie znajdziecie”, „naprawdę piękny, magiczny wieczór” – komentowali.

Na finał przygotowano poetyckie podziękowania, którymi był m.in. wiersz Krystyny Naspińskiej i kilka słów do zebranych od prowadzącej, która podkreśliła wartość wspólnego tworzenia i słuchania poetyckiego słowa, zapraszając przy okazji na kolejne spotkania z podkarpacką poezją.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/12/2025 18:07
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama