Reklama

W Jarosławiu pomaszerowali dla niepodległej

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu zorganizował marsz na orientację „Śladami Niepodległości”.

W marszu wzięło udział 16 drużyn: dziewięć ze szkół podstawowych, sześć ze szkół ponadgimnazjalnych oraz ekipa reprezentująca Starostwo Powiatowe w Jarosławiu[paywall].

– Celem głównym wydarzenia było rozbudzenie zainteresowań historycznych wśród młodzieży, ze szczególnym podkreśleniem kształtowania u nich wartości patriotycznych. Podczas marszu uczestnicy mieli możliwość poznania miejsc i wydarzeń związanych z przebiegiem działań wojennych podczas I wojny światowej na terenie miasta Jarosławia – powiedziała dyrektor ZSSChiO Dorota Wierzbińska-Dubaj. Pieczę nad sprawnym przebiegiem imprezy pełniły nauczycielki historii – Bernadetta Chrzan i Bożena Wojciechowska.

Reklama

Uczestnicy wyruszyli spod budynku Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu i na podstawie mapy, w ciągu trzech godzin, mieli za zadanie dotrzeć do 11 punktów związanych z historią Jarosławia, gdzie wykonywali zadania wyznaczane przez komisję.
Podsumowanie marszu i wręczanie nagród miało miejsce w sali narad w budynku jarosławskiego starostwa. Wszystkim uczestnikom gratulowały oraz wręczały dyplomy i nagrody m.in.: naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Elżbieta Pazyniak, dyrektor ZSSChiO Dorota Wierzbińska-Dubaj i jej zastępczyni Lidia Sobczyńska. Każdy z uczestników otrzymał medal „Jarosławskie dla Niepodległej”, a trzy najlepsze drużyny nagrody rzeczowe.

 
Wyniki:

Reklama

1. Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu: Patryk Ciurko, Kamil Kochanowicz i Patryk Puszyński, pod opieką Gabrieli Dudy; 2. Zepół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu: Kacper Zagrobelny, Piotr Pajda i Piotr Ślusarczyk, pod opieką Grzegorza Lewkowicza; 3. I Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu: Sebastian Szymski, Dominik Lotycz i Paweł Gniewek, pod opieką Andrzeja Bajana.
Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 11 w Jarosławiu: Gabriela Marciak, Aleksandra Lizoń i Wiktor Maśkiewicz oraz zespół reprezentujący Starostwo Powiatowe w Jarosławiu w składzie: Iwona Stefanowska, Karol Dąbrowski i Sylwia Dubiel-Dąbrowska.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama