Reklama

W Jarosławiu ruszyła „Ulica zdrowia”

14/04/2018 14:04

301 osób przyciągnęła inauguracja tegorocznej edycji „Ulicy zdrowia”. Co miesiąc na ul. Grodzkiej prowadzone będą bezpłatne badania.

Akcja odbywa się od kilku lat w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” i cieszy się dużym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja ruszyła 10 kwietnia i będzie realizowana w pierwsze wtorki miesiąca do października[paywall].

– Pierwszego dnia można było wykonać badania słuchu, stóp, poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego, skorzystać z porady dietetyka, czy specjalistów z Narodowego Funduszu Zdrowia. Łącznie w pierwszym terminie profilaktycznie przebadało się 301 osób – informuje Małgorzata Młynarska, z kancelarii burmistrza Jarosławia.

Akcja odbędzie się jeszcze: 8 maja, 5 czerwca, 3 lipca, 7 sierpnia, 4 września i 2 października. W zeszłym roku z bezpłatnych badań skorzystało blisko 2 tysiące osób, a największym zainteresowaniem cieszyły się te, przeprowadzone w lipcu (550 osób). Łącznie w ostatnich 4 latach na „Ulicę zdrowia” przyszło ok. 10 tysięcy mieszkańców.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama