301 osób przyciągnęła inauguracja tegorocznej edycji „Ulicy zdrowia”. Co miesiąc na ul. Grodzkiej prowadzone będą bezpłatne badania.
Akcja odbywa się od kilku lat w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” i cieszy się dużym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja ruszyła 10 kwietnia i będzie realizowana w pierwsze wtorki miesiąca do października[paywall].
– Pierwszego dnia można było wykonać badania słuchu, stóp, poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego, skorzystać z porady dietetyka, czy specjalistów z Narodowego Funduszu Zdrowia. Łącznie w pierwszym terminie profilaktycznie przebadało się 301 osób – informuje Małgorzata Młynarska, z kancelarii burmistrza Jarosławia.
Akcja odbędzie się jeszcze: 8 maja, 5 czerwca, 3 lipca, 7 sierpnia, 4 września i 2 października. W zeszłym roku z bezpłatnych badań skorzystało blisko 2 tysiące osób, a największym zainteresowaniem cieszyły się te, przeprowadzone w lipcu (550 osób). Łącznie w ostatnich 4 latach na „Ulicę zdrowia” przyszło ok. 10 tysięcy mieszkańców.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze