Reklama

W Jarosławiu stanęły urządzenia do segregacji elektrośmieci

28/12/2021 10:00

W Jarosławiu stanęły dwa urządzenia do selektywnej segregacji małej wielkości elektroodpadów. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu liczy na to, że w ten sposób lepiej uda się gospodarować tą kłopotliwą frakcją śmieci.

Automaty stanęły w obrębie placu Mickiewicza (obok Bramy Krakowskiej) oraz przed biurowcem PGKiM przy ul. Przemyskiej 15.

Pozwalają na usuwanie 7 rodzajów drobnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych – można do nich wrzucać[paywall] żarówki energooszczędne, baterie, telefony, ładowarki, drobną elektronikę, zużyte tusze czy cartridge.

Dlaczego to takie ważne?

Bo tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do ogólnych pojemników na śmieci. Z jednej strony regulują to przepisy prawa, z drugiej jest to podyktowane realnym zagrożeniem dla środowiska, jakie generują te przedmioty. Jeśli chcemy się ich pozbyć, powinniśmy je oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jest to jednak kłopotliwe i robimy to rzadko, dlatego ogólnodostępne, zlokalizowane w przystępnych komunikacyjnie miejscach punkty odbioru powinny wesprzeć rozwijanie systemu efektywnej zbiórki tego rodzaju śmieci w obszarze miejskim.

Zachęcamy do korzystania!


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości