W Jarosławiu stanęły dwa urządzenia do selektywnej segregacji małej wielkości elektroodpadów. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu liczy na to, że w ten sposób lepiej uda się gospodarować tą kłopotliwą frakcją śmieci.
Automaty stanęły w obrębie placu Mickiewicza (obok Bramy Krakowskiej) oraz przed biurowcem PGKiM przy ul. Przemyskiej 15.
Pozwalają na usuwanie 7 rodzajów drobnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych – można do nich wrzucać[paywall] żarówki energooszczędne, baterie, telefony, ładowarki, drobną elektronikę, zużyte tusze czy cartridge.
Dlaczego to takie ważne?
Bo tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do ogólnych pojemników na śmieci. Z jednej strony regulują to przepisy prawa, z drugiej jest to podyktowane realnym zagrożeniem dla środowiska, jakie generują te przedmioty. Jeśli chcemy się ich pozbyć, powinniśmy je oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jest to jednak kłopotliwe i robimy to rzadko, dlatego ogólnodostępne, zlokalizowane w przystępnych komunikacyjnie miejscach punkty odbioru powinny wesprzeć rozwijanie systemu efektywnej zbiórki tego rodzaju śmieci w obszarze miejskim.
Zachęcamy do korzystania!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze