Reklama

W Laszkach dziękowali za plony

Stadion w Bobrówce był miejscem gminnego święta dla rolników z terenu gminy Laszki. W tegorocznej prezentacji wieńców dożynkowych wzięło udział osiem kół gospodyń wiejskich.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele dojazdowym pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Bobrówce, skąd wszyscy udali się na miejscowy stadion. Tam zebranych powitali gospodarze imprezy: Łucja Moritz z Koła Gospodyń Wiejskich w Bobrówce i Adam Kobyłko, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Laszkach. Tegorocznym starostą był Emil Rokitowski, młody rolnik z Bobrówki, a starościną Stanisława Norek, wraz z mężem prowadząca gospodarstwo rolne także w Bobrówce. To oni przekazali wójtowi gminy Stanisławowi Gonciarzowi dożynkowy chleb...

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć występów artystycznych, m.in. młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Miękiszu Nowym. Tematyka nawiązywała oczywiście do tradycji uprawy ziemi i wypieku chleba oraz kultywowania tradycji, która coraz bardziej odchodzi w niepamięć. Nie zabrakło ujmujących wierszy i piosenek. Wielkie brawa zebrał zespół ludowy „Wietlinianie” z miejscowości Wietlin.
W prezentacji wieńców dożynkowych wzięło udział osiem kół gospodyń wiejskich z: Bobrówki, Bukowiny, Korzenicy, Laszek, Miękisza Starego, Wietlina, Wietlina Trzeciego i Wysocka. Imponujący kosz owoców przygotowały gospodynie z Wietlina Osady. W trakcie imprezy można było podziwiać sprzęt rolniczy wystawiony przez firmę Sławomira Drobnego z Zapałowa. Obsługę imprezy prowadziła firma „Bart Fun” z Cieszacina Wielkiego, a oprawę muzyczną zapewniły Sołtysowa Kapela oraz zespół „Maxim”.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama