Stadion w Bobrówce był miejscem gminnego święta dla rolników z terenu gminy Laszki. W tegorocznej prezentacji wieńców dożynkowych wzięło udział osiem kół gospodyń wiejskich.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele dojazdowym pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Bobrówce, skąd wszyscy udali się na miejscowy stadion. Tam zebranych powitali gospodarze imprezy: Łucja Moritz z Koła Gospodyń Wiejskich w Bobrówce i Adam Kobyłko, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Laszkach. Tegorocznym starostą był Emil Rokitowski, młody rolnik z Bobrówki, a starościną Stanisława Norek, wraz z mężem prowadząca gospodarstwo rolne także w Bobrówce. To oni przekazali wójtowi gminy Stanisławowi Gonciarzowi dożynkowy chleb...
Podczas imprezy nie mogło zabraknąć występów artystycznych, m.in. młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Miękiszu Nowym. Tematyka nawiązywała oczywiście do tradycji uprawy ziemi i wypieku chleba oraz kultywowania tradycji, która coraz bardziej odchodzi w niepamięć. Nie zabrakło ujmujących wierszy i piosenek. Wielkie brawa zebrał zespół ludowy „Wietlinianie” z miejscowości Wietlin.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze