4 lutego br. na Podkarpaciu rusza kwalifikacja wojskowa. Na terenie administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Jarosławiu będą pracowały aż 4 powiatowe komisje lekarskie w: Jarosławiu, Lubaczowie, Przemyślu i Przeworsku.
Kto musi się stawić na kwalifikację wojskową? Przede wszystkim mężczyźni z rocznika 2000 oraz roczników starszych, którzy nie mają uregulowanego stosunku do powszechnego obowiązku obrony, ale także np. osoby uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji. Ponadto na badania powinny przyjść także kobiety, które mogą się przydać w wojsku, chociażby te, które kończą medycynę albo weterynarię czy psychologię. Dotyczy ona również tych, którzy zgłosili się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej i mają skończone 18 lat.
Terminy w regionie
W Jarosławiu kwalifikacja odbędzie się w dniach 4 – 8 lutego i 11– 13 lutego br. w budynku Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych przy Reymonta 1, w g. 8.00 – 16.00. W Lubaczowie potrwa ona od 25 lutego do 14 marca br., a komisja urzędować będzie w budynku Domu Dziennej Opieki przy ul. Kościuszki 2. Z kolei termin trwania kwalifikacji wojskowej w Przemyślu przypada od 27 lutego do 15 kwietnia br. Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej w tym mieście znajdować się będzie w budynku POSiR przy ul. Mickiewicza 30. Natomiast Powiatowa Komisja Lekarska w Przeworsku, z siedzibą w budynku NZOZ A-W-MED przy ul. Kilińskiego 2, urzędować będzie od 4 lutego do 27 lutego br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze