Reklama

W mieście wprawdzie brudno, ale bezpiecznie

03/05/2017 16:59

Podczas czwartkowej, 27 bm., sesji rady miasta dyrektor miejskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej, komendant Komendy Miejskiej Policji w Lubaczowie oraz zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie składali coroczne raporty na temat bezpieczeństwa, a także potencjalnych zagrożeń w podległych im dziedzinach.

– Zagrożenia epidemiologicznego dla Lubaczowa nie ma. W ubiegłym roku pojawiły się odosobnione przypadki salmonelli, znacznie zwiększyła się natomiast ilość odnotowanych na terenie miasta przypadków boreliozy wywołanej ugryzieniem kleszcza. W 2015 roku odnotowaliśmy 2 zachorowania, w 2016 już 18– mówiła insp. Grażyna Tabaczek, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie. Poruszyła też temat tabliczek informujących o zakazie palenia tytoniu. – W niektórych miejscach brakuje takich tablic, a często są niekompletne, gdyż nie zawierają informacji o zakazie palenia e-papierosów – wyjaśniła, podając przykład lubaczowskiego magistratu i wręczając burmistrzowi taką właśnie tabliczkę. Za sprawą G. Tabaczek na sesji wypłynął też problem czystości w mieście. – Lubaczów jest brudny: przy wielu ulicach, na trawnikach, chodnikach i placach zabaw znajdują się śmieci, no i jak bumerang wraca problem miejskiej toalety –  podsumowała.

W odpowiedzi burmistrz K. Szpyt zwrócił uwagę na[paywall] to, że duża część głównych ulic w mieście to drogi wojewódzkie i powiatowe i w związku z tym to do ich zarządców należy utrzymywanie na nich porządku. – Dla przeciętnego turysty jest u nas po prostu brudno i nie będziemy każdemu tłumaczyć, że „u nas jest brudno, bo jest dużo dróg wojewódzkich i powiatowych”. Trzeba interweniować u zarządców, żeby coś z tym zrobili – ripostował jeden z radnych.

Reklama


fot.Kamil Jacek Zarański
– Stan bezpieczeństwa w mieście jest dobry, liczba przestępstw pospolitych, takich jak pobicia, kradzieże i rozboje, jest obecnie niska i spada – mówił komendant KPP Lubaczów, nadkomisarz Grzegorz Błaszczyk.

Spada liczba przestępstw

Nieco optymizmu wlał w serca radnych komendant KPP Lubaczów, nadkomisarz Grzegorz Błaszczyk. – Stan bezpieczeństwa w mieście jest dobry, liczba przestępstw pospolitych, takich jak pobicia, kradzieże i rozboje, jest obecnie niska i spada. Dużo mamy za to przestępstw skarbowych i oszustw, ale to nie są przestępstwa społecznie odczuwalne – mówił komendant.

Radny Marek Małecki poruszył również temat porzuconych samochodów na terenie miasta i zapytał, czy w związku z częstą obecnością obywateli Ukrainy na terenie miasta policja odnotowuje wzrost przestępstw. – Jeśli chodzi o przestępstwa pospolite, typu kradzieże czy pobicia, które mieliby u nas popełniać obywatele Ukrainy,  nie ma takiej tendencji, a jeśli już, to są to jednostkowe przypadki. Co się zaś tyczy porzucanych samochodów, sprawa nie jest prosta, ale da się rozwiązać. Jeśli chodzi o samochody zaparkowane na terenie, którego właścicielem jest miasto, burmistrz musi się zwrócic do nas z prośbą o ustalenie właściciela takiego pojazdu. Następnie powiadamiamy taką osobę o tym, że ma zabrać swój pojazd, a jeśli taka prośba przez dłuższy czas nie skutkuje, można odholować go na specjalny, strzeżony parking, o czym informujemy właściciela. Jeśli ten nic z tym nie zrobi, auto przechodzi na własność miasta i można je złomować. To długa i kosztowna procedura, ale to jedyny sposób, żeby pozbyć się takich samochodów z przestrzeni miejskiej – wyjaśnił nadkomisarz Grzegorz Błaszczyk.
kjz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jatoja - niezalogowany 2017-05-05 15:12:09

    Dla tej Pani jest zawsze brudno. Nawet jak jest czysto :) Skrzywienie zawodowe.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama