W ubiegły poniedziałek, 7 października, dokonano odbioru technicznego otwartej strefy aktywności w Mikulicach. Nowy obiekt ma sprzyjać krzewieniu kultury fizycznej, choć władze gminy liczą, że z czasem stanie się miejscem integracji międzypokoleniowej.
Na nowo powstałą strefę aktywności składa się siłownia zewnętrzna oraz tzw. strefa relaksu. Na siłowni amatorzy aktywnego[paywall] spędzania czasu znajdą sześć przyrządów treningowych typu: biegacz, prasa nożna, narty biegówki, wioślarz, wyciąg górny oraz motylek. Strefa relaksu to z kolei cztery ławeczki oraz zestawy do gry w szachy lub warcaby oraz tablica edukacyjna do gry w kółko i krzyżyk. Cały obiekt został wyposażony w tzw. małą architekturę, czyli kosze na śmieci i stojak na rowery oraz upiększony nowymi nasadzeniami. Całość przedsięwzięcia kosztowała blisko 44 tys. zł. 25 tys. zł pochodziło z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze