37-letnia kobieta oddaliła się z domu pomocy społecznej w Przemyślu. Została odnaleziona w przydrożnym rowie przy drodze w kierunku Ujkowic.
W poniedziałek przed północą policjanci z Przemyśla otrzymali zgłoszenie o oddaleniu się z domu pomocy społecznej jednej z podopiecznych. – Ustalono, że 37-latka ubrana w samą koszulę i pantofle, wyszła z placówki, nie informując o tym nikogo. Po uzyskaniu tej informacji policjanci udali się w kierunku miejscowości Ujkowice, gdzie w przydrożnym rowie zauważyli kobietę leżącą na śniegu i trzęsącą się z zimna – informuje sierż. szt. Marta Fac z KMP W Przemyslu.
Z wychłodzoną kobietą nie można było z nią nawiązać kontaktu. Policjanci przenieśli ją do radiowozu i wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła ją do szpitala.
Pamiętajmy - nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 987, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Stróż pewnie był zawalony w cztery d...
pani opiekunka romansuje ze swoim z mężem portierem,a pacjentki się oddalają
Nawet jesli byłby zalany, to brama i tak na pewno była zamknięta. Chyba ze ta co uciekła miała zapasowego pilota :) ;)
Nie pacjentki, tylko pacjentka. I na pewno nie szła koło portierni. Zresztą chyba mają tam jakiś monitoring, to sobie sprawdzą.
A co do romansów to pani tez polecam. Lepsze to niż oczernianie innych.
Żeby wypowiadać się o DPS-ach trzeba choć trochę znać ich specyfikę. Prawda jest taka, że jest to dom mieszkających tam osób, a nie więzienie. Oczywiście trzeba się tymi osobami opiekować, ale nie można zbyt ingerować poprzez tą opiekę, gdyż obowiązujące przepisy zwracają uwagę na to, że nie można naruszać praw mieszkańców do wolności, intymności itd. Takie sytuacje się zdarzają w tego typu placówkach ponieważ nie przebywają tam osadzeni, a wolni ludzi za którymi nikt nie ma prawa chodzić krok w krok.
>grono życzliwych<widzimy że frajernia z Ujkowic nie ma co robić i dodaje posty które są nie prawdziwe !niech frajernia dba o prace którą otrzymała za świnie...!którą nauczyli chodzić po schodach ...!...pozdrawiamy grono życzliwych,,!!!
TO TAM NIE MAJA NA BRAMIE STROZA ??
Stróż pewnie był zawalony w cztery d...
pani opiekunka romansuje ze swoim z mężem portierem,a pacjentki się oddalają