13 tys. zł przeznaczyli podczas ostatniej sesji (28 września br.) przemyscy radni na montaż monitoringu w Parku Miejskim im. Mariana Strońskiego w Przemyślu.
W pięknie odrestaurowanym parku miejskim bardzo często dochodziło do dewastacji. Do tej pory odnalezienie sprawcy (-ów) było niemożliwe. Koszty napraw były spore. Niebawem sytuacja się zmieni. W celu bezpieczeństwa osób i mienia, ochrony porządku publicznego, a przede wszystkim pozyskania materiału dowodowego w przypadku popełnienia przestępstwa lub wykroczenia w parku zamontowane zostaną trzy kamery. Zostaną ulokowane w miejscach, w których najczęściej dochodzi do aktów wandalizmu, czyli w obrębie placów zabaw i automatycznej toalety[paywall].
Za wspomniane 13 tys. zł miasto kupi trzy kamery i rejestrator IP, doprowadzi i uruchomi łącze światłowodowe pod instalację monitoringu wraz ze sprzętem odbiorczym, wykona przyłącz światłowodowy do serwerowni urzędu miejskiego. Oczywiście przeprowadzone zostaną również prace ziemne pod kable do kamer.
– Po pozytywnej decyzji radnych konieczne jest przeprowadzenie normalnej procedury jak przy każdej innej budowie, czyli: opracowanie projektu, zdobycie opinii konserwatora zabytków, bo cały park jest pod opieką konserwatorską, pozwolenia na budowę i dopiero wówczas będziemy mogli mówić o konkretnym terminie, kiedy kamery zaczną działać. Istniejące kamery monitoringu w mieście są obsługiwane przez Straż Miejską i jest ich 16. Są one na bieżąco modernizowane. Najnowsza działa od ubiegłego roku na placu Konstytucji – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No pięknie, karakany z magistratu będą sami siebie monitorować jak dewastują i rabują nasze współne mienie w postaci drzew czyli swoje akty wynaturzonego wandalizmu i patologii społecznej ?!? Tylko coś za mało tych kamer, siadło by ciut więcej zainstalować. DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL
No pięknie, karakany z magistratu będą sami siebie monitorować jak dewastują i rabują nasze współne mienie w postaci drzew czyli swoje akty wynaturzonego wandalizmu i patologii społecznej ?!? Tylko coś za mało tych kamer, siadło by ciut więcej zainstalować. DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL