Reklama

W parku miejskim będzie monitoring

13 tys. zł przeznaczyli podczas ostatniej sesji (28 września br.) przemyscy radni na montaż monitoringu w Parku Miejskim im. Mariana Strońskiego w Przemyślu.

W pięknie odrestaurowanym parku miejskim bardzo często dochodziło do dewastacji. Do tej pory odnalezienie sprawcy (-ów) było niemożliwe. Koszty napraw były spore. Niebawem sytuacja się zmieni. W celu bezpieczeństwa osób i mienia, ochrony porządku publicznego, a przede wszystkim pozyskania materiału dowodowego w przypadku popełnienia przestępstwa lub wykroczenia w parku zamontowane zostaną trzy kamery. Zostaną ulokowane w  miejscach, w których najczęściej dochodzi do aktów wandalizmu, czyli w obrębie placów zabaw i automatycznej toalety[paywall].

Za wspomniane 13 tys. zł miasto kupi trzy kamery i rejestrator IP, doprowadzi i uruchomi łącze światłowodowe pod instalację monitoringu wraz ze sprzętem odbiorczym, wykona przyłącz światłowodowy do serwerowni urzędu miejskiego. Oczywiście przeprowadzone zostaną również prace ziemne pod kable do kamer.

Reklama

– Po pozytywnej decyzji radnych konieczne jest przeprowadzenie normalnej procedury jak przy każdej innej budowie, czyli: opracowanie projektu, zdobycie opinii konserwatora zabytków, bo cały park jest pod opieką konserwatorską, pozwolenia na budowę i dopiero wówczas będziemy mogli mówić o konkretnym terminie, kiedy kamery zaczną działać. Istniejące kamery monitoringu w mieście są obsługiwane przez Straż Miejską i jest ich 16. Są one na bieżąco modernizowane. Najnowsza działa od ubiegłego roku na placu Konstytucji – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2016-10-02 16:36:24

    No pięknie, karakany z magistratu będą sami siebie monitorować jak dewastują i rabują nasze współne mienie w postaci drzew czyli swoje akty wynaturzonego wandalizmu i patologii społecznej ?!? Tylko coś za mało tych kamer, siadło by ciut więcej zainstalować.   DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości