Reklama

W piątek otwarcie kładki na Sanie w Przemyślu [ZDJĘCIA]

29/10/2015 15:34

Pracownicy firmy Skanska, która wybudowała kładkę pieszo-rowerową na Sanie w Przemyślu, prowadzą ostatnie prace porządkowe. Jej długo oczekiwane przez mieszkańców oddanie użytku odbędzie się w piątek, 30 bm. około godziny 9.

Konstrukcję kładki tworzy stalowy pylon o wysokości 38 m wraz z dwoma dźwigarami z drewna klejonego o wysokości 155 cm i długości 138 m, stężonymi stalowym rusztem. Dźwigary są jednocześnie balustradami. Kładka została podwieszona za pomocą 24 stalowych lin o średnicy 32 oraz 40 mm. Jej pokład oraz wewnętrzne obicie wykonano z drewna kompozytowego odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

Cała konstrukcja waży blisko 175 ton. Połączyła ulice Wybrzeże Józefa Piłsudskiego z Wybrzeżem Ojca Św. Jana Pawła II. Kładka stanowi element projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, których 5-kilometrowy odcinek również powstał w mieście. Całość kosztowała prawie 5 milionów złotych.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się wiosną br. Jej oddanie do użytku zaplanowano w piątkowy poranek. 



del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zly czlowiek - niezalogowany 2015-10-29 17:33:29

    a w szkole podstawowej nr 14 dyrektorka dalej prosi rodziców o skladki na ogrzewanie zimowe bo prezydent miasta nie ma pieniedzy na szkole zeby ogrzewanie bylo w zimie. fajnie gratulacje szkoda ze na kladke 5 milionow bylo. pytanie poco komu kladka 100 metrow od mostu. zenujace wladze mamy w tym zniszczonym miescie!!! pozdro 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    edward - niezalogowany 2015-10-29 17:49:50

    Tys widzial 100m... chyba w grze komputerowej.Zawsze to dzieci z kmieci i okolic  beda mialy blizej np.  na lodowisko w zimie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    młodzież - niezalogowany 2015-10-29 18:49:49

    Oby tylko nie było idiotów z markerami piszącymi po tych drewnianych pięknych konstrukcjach 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama