Reklama

W Przemyślu odbyła się inwestytura do zakonu lazarytów [GALERIA]

09/06/2018 21:43

W kościele oo. Karmelitów Bosych w Przemyślu odbyła się inwestytura, czyli uroczyste przyjęcie nowych członków do Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy.

Do zakonu wstąpiło trzech postulantów. Mszy św. przewodniczył abp Józef Michalik. Uczestniczył w niej również wielki mistrz zakonu Jan hrabia Dobrzensky z Dobrzenicz oraz kanclerz przeoratu Polski Jan Szmyd.

Nowo przyjęci do zakonu złożyli przyrzeczenia oraz otrzymali strój zakonny, czyli czarny płaszcz z zielonym krzyżem.

W odróżnieniu od typowych zakonów, Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy tworzą ludzie świeccy. Jego członkowie żyją w swoich środowiskach i mają własne rodziny.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-06-10 15:19:12

    Jasełka są prawdopodobnie o wiele bliższe Bogu.A tutaj tylko zwykły cynizm"wybrańców" i nic więcej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Alkoholik - niezalogowany 2018-06-10 22:42:40

    Legalna mafia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    as - niezalogowany 2018-06-11 16:20:18

    Jaie wartości " alkoholik" , taki  i tok myślenia. Wszystko się zgadza

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama