Niemal na granicy Przemyśla i Buszkowic w gminie Żurawica powstanie trzeci w mieście cmentarz komunalny. Podczas dzisiejszej, 25 lutego br., sesji przemyscy radni przegłosowali projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Potoczki”.
O potrzebie budowy nowego miejsca pochówku mówiło się już od kilku lat. Miejsc na dwóch głównych cmentarzach w mieście, czyli przy ulicy Słowackiego i Śmiałego praktycznie się wyczerpały. Nowy cmentarz komunalny powstanie na obszarze[paywall] 33,5 hektara, nieopodal ulicy Buszkowickiej. Zostaną wybudowane parking, drogi dojazdowe, alejki i kaplica. Na pochówki – według planu – pozostanie ponad 12 h.
Teren ten należy do gminy miejskiej Przemyśl, Skarbu Państwa i osób prywatnych. Na lokalizację cmentarza zgody nie wyrazili zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i wójt gminy Żurawica. Łącznie odnośnie planu zagospodarowania popularnych „Potoczków” wpłynęło 25 tzw. uwag. Każda z nich była osobno głosowana podczas sesji i każda została odrzucona przez radnych.
– Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Potoczki” był do wglądu w 2011 roku. Był wykładany aż trzykrotnie. To dość czasu, aby każdy mógł się z nim zapoznać i przeanalizować. Dysponujemy pozytywnymi opiniami wszystkich instytucji. Spotykaliśmy się zarówno z mieszkańcami, jak i wójtem gminy Żurawica – argumentował zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak.
11 radnych było „za” przyjęciem planu, 2 głosowało „przeciw”, zaś 5 wstrzymało się od głosu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A cmentarz na Przekopanej to nie jest komunalny?.
Krematorium tu zbudować i będzie o wiele taniej i więcej miejsca na pochówek.
Piękny widok będzie ze szpitala prosto na cmentarz.
Czy chciałbyś ,ażeby twoje zwłoki po śmierci zostały spopielone w krematorium? Teraz zapewne powiesz ,że tak . Ale gdybym zapytał ciebie tuż przed twoją śmiercią o sposób eliminacji twojej powłoki , to jestem niemal na 100% pewien ,ze odpowiedż byłaby inna . Więc zastanów się nad tym co piszesz , bo śmierć jak wiadomo nie wybiera tylko starych .
No to by pasowało tak leczą, że cmentarz mogą zrobić przy drzwiach szpitala od tyłu będzie taniej pochować.A dlaczego nie rozbudują cmentarza na słowackiego tam jest tyle miejsca,że na 500 lat by wystarczyło.Ale nie już jedna super firma przygotowała teren to trumny po opadach jak grzyby powyrastały a wystarczyło by porządnie zrobić i było by ok.A tak na marginesie włodarze i kolesie z tej strony działek rekreacyjnych nie mają i pan Andrzej P tak kazał zrobić i będzie miał dobre okno na świat.Pozdrawiam
A cmentarz na Przekopanej to nie jest komunalny?.
Krematorium tu zbudować i będzie o wiele taniej i więcej miejsca na pochówek.
Nie. Jest to cmentarz parafialny.