Trudna sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie położyła się cieniem i na dorocznej wigilii, który odbywała się na Rynku i w hali.
W tym trudnym roku zamiast tradycyjnego spotkania Caritas Archidiecezji Przemyskiej – przy wsparciu prezydenta Przemyśla, a także Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy – zaproponował inne rozwiązanie.
Aby nie zostawić osób samotnych, potrzebujących, głodnych, bezdomnych samym sobie, pomyślano o podarunkach "na wynos". Jutro, 23 grudnia, o godzinie 12.30 w siedzibie Caritasu przy ulicy Kapitulnej 1 wydawane będą żywność oraz prezenty świąteczne.
– A Was, drodzy przemyślanie, prosimy – jeśli znacie kogoś, kto potrzebuje pomocy, poinformujcie go o akcji. Wspólnie zadbajmy o to, by nikt w nadchodzące święta nie był głodny… – apeluje rzeczniczka magistratu Agata Czereba.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
W Wigilię (24 grudnia) Urząd Miejski w Przemyślu będzie nieczynny http://infomonitor.net/
Ważne że odbędą się tłumnie pasterki i mandatów nie będzie
Warto pomagać ????