Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Radawie to znane i lubiane przez turystów urokliwe miejsce relaksu. W sezonie kąpielowym nad zalewem z piaszczystą plażą wypoczywają mieszkańcy bliższych i dalszych miejscowości. Jako że ten zbliża się wielkimi krokami, sprawdziliśmy, na jakim etapie są przygotowania i jakich atrakcji mogą się w tym roku spodziewać szukający wytchnienia na łonie natury.
Położona w otoczeniu świerkowych i sosnowych lasów Radawa, w której turyści poczuć mogą swoisty mikroklimat, już od jakiegoś czasu szykuje się na tegoroczne odwiedziny spragnionych wodnej rekreacji i wypoczynku pod chmurką. Od kilku tygodni na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji trwają intensywne porządki i przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu. Jak informuje kierownik GOWiR Agnieszka Wójcik, posprzątane zostały: plac biesiad, plac zabaw, a także plaża, alejki spacerowe, pole namiotowe, kemping i parking.
Teren uatrakcyjniły nowe nasadzenia zielonej roślinności i kwiatów. Zadbano również o wycinkę suchych drzew i gałęzi. Aktualnie prowadzone są też prace regeneracyjne dna zalewu i plaży. Zalew w Radawie jest zbiornikiem spiętrzonym z wody rzeki Lubaczówki. Ci, którzy bywają tam systematycznie, wiedzą, że sama woda jest specyficzna, gdyż wody Lubaczówki zawierają garbniki wypłukane z lasów i torfowisk, przez które przepływa, jak również wcześniej w tym miejscu znajdowały się kopalnie rudy. Woda zawiera sporo żelaza i manganu, co sprawia, że ma mętny kolor i nigdy nie będzie krystaliczna. To jej cecha charakterystyczna, co nie znaczy w żadnym wypadku, że jest zanieczyszczona.
– Woda jest systematycznie badana przez sanepid i dopuszczona do sezonu – podkreśla szefowa GOWiR A. Wójcik.
– Sezon w naszym ośrodku otworzą tradycyjnie Dni Radawy, planowane w terminie 22 – 23 czerwca, podczas których zagrają Baciary i GrubSon. Pierwszego dnia zaplanowany jest obrzęd Nocy Świętojańskiej i pokaz laserów, kolejnego koncerty. Z większych imprez szykuje się trzydniowy lipcowy Zlot Motocyklowy (12 – 14.07 – przyp.). Planujemy też dyskoteki, sobotnie wieczorki w amfiteatrze, kino letnie, a w niedzielę familijne spotkania, których częścią będą animacje dla dzieci. Na najmłodszych – w minizoo – czekać będą lama, osiołek, kozy i inne zwierzęta. Sympatyków siłowni...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 42% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze